Strona główna/Urząd/Aktualności/"Zielona ławeczka" - ruszyła VI edycja projektu

"Zielona ławeczka" - ruszyła VI edycja projektu

Aktualności 24 Lutego 2020

Ruszyła VI edycja projektu grantowego "Zielona ławeczka".

"Zielona ławeczka" to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców ma pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1650 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów maksymalnie 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 450 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.

Na stronie konkursu znajduje się wiele wskazówek i inspiracji oraz ciekawych linków i artykułów.  Ponadto, znajdują się tam podpowiedzi jak krok po kroku wykonać zadania konkursowe. 

 

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować zespół i do 17 maja 2020 roku przesłać swój projekt.

 

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.zielonalaweczka.pl

 

top_baner
do góry