• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego

Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego

Aktualności 9 Października 2013

Od 15 do 22 października przeprowadzony zostanie Wielki Test Językowy Powiatu Rybnickiego. Test odbędzie się w ramach projektu "Ściśle fajne" realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk we współpracy z Fundacją Media 3.0 ze środków pochodzących z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty – dodaj do ulubionych".

Rywalizacja w Wielkim Teście odbywać się będzie online, dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej.  W teście będą mogły wziąć udział osoby w wieku 12-16 lat z terenów wiejskich powiatu rybnickiego.

Zwycięzca Wielkiego Testu otrzyma czytnik do e-booków - Kindle Touch Amazon 3G, zaś na pierwsze pięć miejsc czekać będzie wiele nagród rzeczowych. Aby wziąć udział w teście, wystarczy zarejestrować się na stronie scislefajne.com

Oprócz Wielkiego Testu na stronie internetowej wspólnie z lokalnym Robin Hood'em, czyli Rozbójnikiem Ramżą, można złapać dziwnego "słowostwora" Pana Oko. - Na planszy składającej się z 64 liter trzeba znaleźć i zaznaczyć pojawiające się z boku wyrazy. Jeżeli się nam to uda, pomożemy Rozbójnikowi Ramża złapać stwora Pana Oko - wyjaśnia Beata Matuszek, koordynatorka projektu "Ściśle fajne". Zarówno gra komputerowa jak i test mają zachęcić młodych ludzi do nauki języka ojczystego, ale przede wszystkim do zabawy z językiem i zwracania uwagi na jego różnorodność - mówi koordynatorka projektu.

Strona projektu: scislefajne.com

Zapraszamy !
do góry