• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wieczór z Gabrielą Klimczyk

Wieczór z Gabrielą Klimczyk

Aktualności 5 Marca 2017

W miniony piątek w dzielnicy Czuchów odbył się czwarty już „Wieczór z ...”. Tym razem bohaterką spotkania była Gabriela Klimczyk, mieszkanka Czuchowa, z zawodu pielęgniarka, z zamiłowania hafciarka. Ulubionym haftem Pani Gabrieli jest haft krzyżykowy, a spod jej igły wychodzą dzieła warte zobaczenia.

 

Inicjatorka „Wieczorów z...” Maria Staniczek powitała gości: „Cieszę się, że pomysł cyklicznych spotkań z utalentowanymi mieszkańcami dzielnicy, dzięki przychylności Miejskiego Ośrodka Kultury, udaje nam się realizować. Dziękuję bohaterce dzisiejszego spotkania, że zechciała zaprezentować swój wspaniały dorobek artystyczny”.

Niezwykłą pasją pani Gabriela zaraziła się w szpitalu od jednego z pacjentów, który haftem krzyżykowym wyszywał poduszki. „To zaraźliwa, choć niegroźna choroba – śmieje się pani Gabriela. - Ja zaraziłam nią już swoją córkę” – dodaje.

Zgromadzone w Świetlicy Dzieci i Młodzieży obrazy pani Gabrieli Klimczyk to efekt wielu lat pracy. Jeden obraz autorka wykonuje dwa – trzy miesiące, poświęcając pracy około trzech godzin dziennie.

„Wszystko zależy od czasu, którym dysponuję, wciąż jestem aktywna zawodowo. Wiosną i latem najwięcej radości daje mi przebywanie w ogrodzie, ale długie jesienne wieczory i zimę spędzam z igłą w ręku. Nie wyobrażam sobie już porannej kawy bez wyszywania” - dodaje.

Inspiracją dla pani Gabrieli jest każdy dzień – piękny krajobraz, kwiaty w ogrodzie, czy zdjęcie wycięte z gazety. Mówi o sobie, że jest marzycielką, na jej obrazach znaleźć można romantyczne pejzaże, rośliny, zwierzęta, kompozycje roślinne, a także motywy religijne.

 Gratulacje i słowa uznania na ręce pani Gabrieli złożyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska oraz przedstawicielki KGW Czuchów.

do góry