• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wicemistrz Świata podsumowuje swój sportowy rok

Wicemistrz Świata podsumowuje swój sportowy rok

Aktualności 9 Grudnia 2022

To był niezwykle udany rok dla naszego Mistrza Sebastiana Ślósarczyka! Warto przypomnieć, że w listopadzie do kolekcji trofeów sportowych, Sebastian dołożył wywalczony w Portugalii tytuł Wicemistrza Świata w pływaniu osób z zespołem Downa na dystansie 200 m stylem motylkowym.

wspólne zdjęcie Sebastiana wraz z mamą, Burmistrzem i Pełnomocnik ds. społecznych

„Jesteśmy dumni z Twojej pracy, zaangażowania i sukcesów” - gratulowali Burmistrz Wiesław Janiszewski oraz Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik podczas dzisiejszego spotkania z Sebastianem i jego mamą.

 

„Sebastian trenuje codziennie, ma mnóstwo chęci do pracy. Każdy kolejny sukces niezwykle go motywuje” - mówi mama Sebastiana - Beata Ślósarczyk, która z oddaniem wspiera syna.


Poza Wicemistrzostwem Świata, w 2022 roku Sebastian zdobył tytuł Wicemistrza Europy w 100 m stylem dowolnym, II Wicemistrza Europy na dystansie 400 m stylem dowolnym i 800 m stylem dowolnym. Został Mistrzem Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym, zdobył także złoty medal na XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych na dystansie 25 m stylem motylkowym.


Sebastian Ślósarczyk to mieszkaniec dzielnicy Dębieńsko. Ma 24 lata, na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach. Trenuje w sekcji pływackiej w Chorzowie w ramach Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE. Pływanie trenuje również na rybnickim basenie w ramach zajęć Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik.

 

do góry