Strona główna/Urząd/Aktualności/Weekendowe atrakcje dla dzieci

Weekendowe atrakcje dla dzieci

Aktualności 30 Maja 2011

Wczorajsze popołudnie w Czerwionce-Leszczynach obfitowało w wydarzenia przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy.

Na bełkowskim "Słonecznym placu" odbyła się majówka z atrakcjami dla dzieci, 

a w Szczejkowicach bawiono się podczas uroczystego otwarcia placu zabaw połączonego z nadaniem nazwy ulubionemu przez maluchy miejscu.

"Ogłosiliśmy konkurs wśród najmłodszych mieszkańców Szczejkowic korzystających z placu zabaw - wyjaśnia sołtys Szczejkowic Ryszard Bluszcz. - Dzieci proponowały imiona znanych bohaterów bajek i książek. Chcieliśmy jednak, aby to była nazwa nawiązująca do naszego sołectwa, unikalna, jedyna, bliska wszystkim szczejkowiczanom".

Dopiero siedmioletni Kamil spoglądając na bocianie gniazdo górujące nad placem – zaproponował plac zabaw "Pod bocianim gniazdem". Ten pomysł od razu przypadł do gustu mieszkańcom sołectwa.

Plac zabaw w Szczejkowicach ciągle gromadzi najmłodszych. 

"Jest to nasza atrakcja, nie wyobrażamy sobie już funkcjonowania wsi bez tego miejsca Bardzo się sprawdziło" – zapewnia sołtys.

Otoczony drzewami skwerek z dala od ulicy spodobał się dzieciom i ich rodzicom. Wspólnie spędzają tu czas.

Podczas wczorajszego festynu dla dzieci organizatorzy zapewnili szereg atrakcji. 

W Szczejkowicach gościły aktorki z Teatru Rozrywki w Chorzowie, które zabrały najmłodszych w wyjątkową podróż dookoła świata - dzieci chętnie włączyły się do wspólnych zabaw, tańców, piosenek i konkursów dotyczących różnych krajów.

Tańczył dziecięcy zespół z Wiejskiego Domu Kultury w Szczejkowicach, była dyskoteka dla najmłodszych, dmuchańce i trampolina. Ogromnym zainteresowaniem maluchów cieszyły się także ulubione zjeżdżalnie, karuzele i huśtawki z placu zabaw.

"Dzięki środkom finansowym pochodzącym z nagrody, którą nasze sołectwo zdobyło w ubiegłorocznym "Turnieju wsi" mogliśmy zlecić wykonanie baneru z nazwą placu zabaw. Baner został zamontowany nad wejściem na teren skwerku dla maluchów. Będzie wisiał przez cały rok i zachęcał do korzystania z tego miejsca" - wyjaśnia R. Bluszcz.

Sołectwo zakupiło również 2 kamery, które przez całą dobę monitorują plac zabaw. "Od momentu ich zamontowania skończyły się dewastacje. Zamiast inwestować w naprawy sprzętów, zakupiliśmy kamery i teraz nasz plac zabaw jest już bezpieczny" - przekonuje sołtys.

Podczas majówki w Bełku maluchy z chęcią uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Był tor przeszkód z piłką nożną, wyścigi w parach, podbijanie piłki, rzut do celu i wyścigi. Dzieci tworzyły też napis "Majówka 2011", który następnie został zamontowany nad sceną. Był także konkurs na portret sołtys Bełku Jolanty Szejki. Na "Słonecznym placu" zagościły także karuzele i dmuchane zjeżdżalnie.

 

Galeria zdjęć

do góry