Strona główna/Urząd/Aktualności/W przedświątecznym klimacie

W przedświątecznym klimacie

Aktualności 15 Kwietnia 2019

13 kwietnia w Parku Leśnym w Leszczynach, tradycyjnie już, odbył się Jarmark Wielkanocny.

O to, aby świąteczne kramy uginały się od przepysznych świątecznych specjałów zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn. Na stoiskach pojawiły się m.in. żur, mazurki, kopy, śledzie, jajka, kanapki z pastami, babki i babeczki.

Podczas wydarzenia nie zabrakło okazji do zakupu tradycyjnych, świątecznych przysmaków oferowanych przez lokalnych wystawców.

Ci, którzy szukali pomysłu na wielkanocne udekorowanie domu mogli zaopatrzyć się w wyjątkowe ozdoby i dekoracje świąteczne.

Na najmłodszych czekały warsztaty kreatywne oraz wiele zabaw i konkursów.

Wydarzenie rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, który złożył zgromadzonym mieszkańcom życzenia zdrowych i radosnych świąt. Nie zabrakło także serdeczności od Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski, Zastępcy Burmistrza Andrzeja Raudnera, Pełnomocnik ds. społecznych A. Chudzik oraz radnych miejskich i powiatowych.

W niedzielę z kolei KGW Czuchów zaprosiło mieszkańców na świąteczny poczęstunek przy stole wielkanocnym. Wielkie podziękowania na ręce organizatorek tego wydarzenia złożyli Burmistrz W. Janiszewski oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego M. Profaska. Mieszkańcy Czuchowa podziwiali i degustowali efekty pracy pań z Koła Gospodyń Wiejskich aż do niedzielnego wieczora. Każdy mógł liczyć na ciepłe przyjęcie, prawdziwą gościnę oraz smaczny poczęstunek.

Podczas sobotniego Jarmarku prowadzona była również zbiórka na rzecz siedmioletniego Karola Wilka z Książenic. U chłopca wykryto nowotwór złośliwy głowy. Karola można również wesprzeć poprzez wpłaty na stronie Fundacji Iskierka.

W przedświątecznym klimacie

top_baner
do góry