Strona główna/Urząd/Aktualności/Egzaminy gimnazjalne - podsumowanie

Egzaminy gimnazjalne - podsumowanie

Aktualności 12 Kwietnia 2019

10, 11 i 12 kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne. Choć przypadły one w tym roku na trudny czas strajku w oświacie, w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny zostały przeprowadzone sprawnie i bez zakłóceń.

Łącznie do egzaminów przystąpiło 342 uczniów:

w Szkole Podstawowej nr 1 - 54

w Szkole Podstawowej nr 3 - 75

w Szkole Podstawowej nr 4 - 35

w Szkole Podstawowej nr 5 - 54

w Szkole Podstawowej nr 6 - 47

w Szkole Podstawowej nr 7 - 34

w Szkole Podstawowej w Bełku - 43.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mogę dziś potwierdzić, że egzaminy na terenie szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, odbyły się terminowo, w trosce o komfort i bezpieczeństwo dzieci - podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. - Stało się to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy dyrektorów szkół, Wydziału Edukacji i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy i powiatu. Pragnę złożyć szczególne podziękowania osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc przy zorganizowaniu egzaminów. Byli to pracownicy z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi, upoważniającymi ich do uczestnictwa w komisjach egzaminacyjnych, a na co dzień pracujący w jednostkach organizacyjnych gminy i powiatu.

W poniedziałek rozpoczynają się egzaminy dla ósmoklasistów, dziś spotkałem się z dyrektorami szkół, którzy zgłosili pełną gotowość do przeprowadzenia egzaminów” - zapowiada burmistrz.

do góry