Strona główna/Urząd/Aktualności/Tour de Pologne - strefa kibica w Bełku

Tour de Pologne - strefa kibica w Bełku

Aktualności 7 Sierpnia 2018

Wczorajszy dzień w Czerwionce-Leszczynach upłynął pod znakiem sportu - aż cztery miejscowości: Bełk, Palowice, Szczejkowice i Książenice, znalazły się na trasie 75. wyścigu Tour de Pologne. W pierwszej z nich utworzona została strefa kibica, w której na wszystkich miłośników sportu czekały liczne atrakcje.

 

Tour de Pologne jest jednym z największych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Co roku przyciąga rzesze kibiców, którzy gromadzą się na trasie wyścigu, żeby dopingować jego uczestników. Peleton przejechał przez Czerwionkę-Leszczyny już drugi raz - w ubiegłym roku kibice tłumnie wspierali kolarzy w Książenicach. Podobnie jak wtedy, na trasie wyścigu było gorąco, nie tylko za sprawą pogody, ale również wspaniałego dopingu zgromadzonych kibiców.

 

Chociaż kolaże mieli pojawić się w Bełku w okolicach godziny 16.30, już od 15.00 w strefie kibica na Słonecznym Placu liczne gromadzili się mieszkańcy zarówno naszej gminy, jak i sąsiednich miejscowości. Na najmłodszych czekały atrakcje, wspólne zabawy i dmuchańce, ogromnym powodzeniem cieszyły się gadżety kibica - dmuchane kije, balony i chorągiewki z logo gminy oraz zabawne okulary w kształcie roweru. Oczekiwanie na przejazd peletonu umilał zebranym występ zespołu Muzykanty.

 

Wspólnie z mieszkańcami, na trasie przejazdu w Bełku, kibicowali Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Cichoń oraz Sołtys Bełku Jolanta Szejka.

 

Tour de Pologne - strefa kibica w Bełku

do góry