Strona główna/Urząd/Aktualności/Sportowe sukcesy Dominika Cinala

Sportowe sukcesy Dominika Cinala

Aktualności 8 Listopada 2017

Od 20 do 22 października w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu WFMC. Podczas tych zawodów Polskę oraz Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny reprezentował Dominik Cinal, zawodnik klubu Absortio Gym Leszczyny, zdobywając dwa tytuły Mistrza Świata. Sukcesów młodemu zawodnikowi oraz jego trenerowi gratulował wczoraj Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

W rywalizacji udział wzięło ponad 20 reprezentacji państw, z różnych kontynentów, a liczba startujących zawodników z całego świata sięgała blisko 1000 osób.

- „Dominik wystartował w dwóch formułach i w każdej był bezkonkurencyjny – odprawił z kwitkiem wszystkich, którzy stanęli mu na drodze, zdobywając tym samym dwa Tytuły Mistrza Świata w MuayThai i w K-1” - mówi trener Adam Drygalski.

Za pierwsze miejsce przyznawane były pasy mistrzowskie, które wylądowały na biodrach siedemnastoletniego Dominika.

- „Dotychczas zdobywaliśmy medale Mistrzostw Polski i był to nasz pierwszy start na Mistrzostwach Świata i od razu taki wielki sukces” – komentuje trener.

Dominik z sukcesami godzi naukę ze sportową pasją. „Wymaga to ogromnego nakładu pracy, wstaję wcześnie rano i staram się biegać 5 lub 10 kilometrów, później ruszam do szkoły. Popołudniami trenuję. Każdy wypracowany sukces motywuje mnie do dalszej pracy” - mówi Mistrz Świata.

Ale to nie koniec sukcesów Dominika i klubu Absortio Gym. „W ubiegły weekend byliśmy na Mistrzostwach Polski W Kickboxingu WFMC, które odbyły się w Gliwicach. Dominik wywalczył tytuł Mistrza Polski, a nasz klub zajął 1 miejsce w kraju, zdobywając 15 medali. Łącznie nasz klub zdobył 5 tytułów Mistrza Polski, 3 Wicemistrzostwa Polski oraz 7 brązowych medali” - wyjaśniał A. Drygalski.

„To dla nas ogromny zaszczyt móc szczycić się tak utalentowanym mieszkańcem. Zarówno Dominikowi, jak i jego trenerowi, gratuluję sukcesów i życzę dalszych wspaniałych wyników” - powiedział burmistrz W. Janiszewski.

Zajęcia w leszczyńskim Klubie Absortio Gym odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 18.00-19.30. Z okazji 4 rocznicy działalności zrealizowano film prezentujacy treningi i zajęcia osób należących do Klubu:

 

do góry