Strona główna/Urząd/Aktualności/Słomiany traktor zaprasza na dożynki

Słomiany traktor zaprasza na dożynki

Aktualności 14 Września 2009

Od soboty przy skrzyżowaniu dróg Głównej i Palowickiej w Bełku stoi słomiany traktor.

Przyciągający uwagę pojazd, co prawda nie ruszy z miejsca, ale zaprasza na dożynki wszystkich mieszkańców sołectwa, gminy oraz tych, którzy szukają pomysłu na spędzenie najbliższej niedzieli.

"Konstrukcja powstała w dwie godziny. Pracowaliśmy w piątkę - opowiada Leszek Szejka, jeden z organizatorów niedzielnej imprezy. Było warto, bo to coś zaskakującego, a my lubimy podejmować takie inicjatywy." Przejeżdżający ulicą odwracają głowę za niezwykłym traktorem i uśmiechają się. 

A w sołectwie trwają dalsze przygotowania, bo święto plonów w Bełku obfitować będzie w atrakcje.

Kto w czasie dożynek ma ochotę na przejażdżkę nie traktorem, ale rewelacyjnym motocyklem żużlowym i w dodatku w towarzystwie członków drużyny RKM ROW Rybnik, koniecznie musi odwiedzić Bełk. To nie jedyna niecodzienna rozrywka! Aby uczcić dożynki, a przy tym urozmaicić imprezę zaskakując mieszkańców, organizatorzy szykują specjalny pokaz latających lampionów. Wydarzenie nazwane "światełkiem do nieba" łączy w sobie właściwości sztucznych ogni, latawca i klasycznych papierowych lamp. Oświetlone lampiony wznoszą się wysoko tworząc przy tym niezwykły obraz falujących podniebnych świateł. Tego nie można przegapić!

W czasie bełkowskich dożynek nie zabraknie również programu estradowego. Uczestnicy imprezy będą mogli bawić się wspólnie w rytm przebojów Księcia Lipin, a nawet potańczyć przy akompaniamencie zespołu Tores. Z pewnością w dobre humory wprowadzi też kabaret "3 ofiary drogi do Europy". Bezpłatnie będzie można posmakować pysznego kołocza upieczonego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bełku. 

Zadbano również o szereg atrakcji dla najmłodszych.

Spotkajmy się więc 20 września na terenie Słonecznego Placu w Bełku.

do góry