• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Podziękowania dla nauczycieli odchodzących na emeryturę

Podziękowania dla nauczycieli odchodzących na emeryturę

Aktualności 9 Września 2013

W miniony czwartek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewskiego oraz jego zastępcy A. Raudnera z nauczycielami odchodzącymi na emeryturę.

"Wyrażam wielki szacunek i uznanie za pracę, która polega nie tylko na opiece, edukowaniu, wychowaniu, a jest przede wszystkim pokazywaniem dróg, jakimi młode pokolenie może wkraczać w nasz wspólny świat. To wielka odpowiedzialność" – dziękował burmistrz Wiesław Janiszewski.

W minionym roku szkolnym swoją pracę zawodową zakończyły: Aleksandra Usarek z Przedszkola nr 1, Urszula Musioł z Przedszkola nr 8, Zofia Słupik z Zespołu Szkół nr 3, Joanna Kuśka ze Szkoły Podstawowej w Przegędzy oraz Elżbieta Bober ze Szkoły Podstawowej w Książenicach. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy placówek – Ewa Zaremba, Małgorzata Marciniak, Grażyna Fojcik oraz pracownicy wydziału edukacji UGiM – Danuta Banach i Anna Witała.

"Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność, podziękować za pracę, ale także przeprosić za wszelkie niedociągnięcia - mam nadzieję, że było ich jak najmniej– zwrócił się do nauczycieli burmistrz. Zapewniam, że samorząd w naszej gminie dba o oświatę. Troszczy się o to, by każdy młody człowiek miał możliwie najlepsze warunki do zdobywania wiedzy, budowania swojej wrażliwości i poszukiwania życiowych wyzwań. Wiele mówi się o tegorocznych zwolnieniach w sferze oświaty. W całym kraju pracę straciło aż siedem tysięcy nauczycieli. Pragnę przy tej okazji podkreślić, że w naszej gminie nie ma zwolnień. Ciężar finansowy tych decyzji został przesunięty na inne obszary. Udało nam się także uniknąć zamykania szkół. Mam nadzieję, że będziecie zawsze pamiętać o Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny i ciepło wspominać lata pracy w naszych placówkach".

W imieniu nauczycieli podziękowania na ręce burmistrza złożyła Joanna Kuśka. "Przez wszystkie lata pracy w Przegędzy nasze grono czuło życzliwość ze strony władz samorządowych. Z placówką wiążą mnie piękne i wzruszające chwile. Za słowa wdzięczności, podziękowania, uśmiech i wspaniałą współpracę pragnę podziękować swoim uczniom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu oraz władzom naszej gminy".

Spotkanie obfitowało w szereg wspomnień i refleksji związanych z pracą zawodową.

do góry