• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Obradowała Kapituła nagrody Karolinka

Obradowała Kapituła nagrody Karolinka

Aktualności 7 Grudnia 2022

Dziś w Urzędzie Gminy i Miasta obradowała Kapituła nagrody Karolinka. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie za wybitne zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i rozsławiania Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Wyłoniono kolejnych laureatów nagrody, których nazwiska poznamy podczas uroczystej gali 29 grudnia br.

Kapitułą Nagrody Karolinka

Kapituła w składzie: Przewodniczący - Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski oraz Członkowie Kapituły - Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Bogdan Knopik, Leszek Salamon i Józef Szczekała rozpatrywała 34 wnioski: 22 wnioski, które wpłynęły w latach poprzednich oraz 12 wniosków, które wpłynęły w roku 2022. Wyłoniono dziesięciu laureatów.

Wyróżnienie Karolinka zostało ustanowione przez Radę Miejską w Czerwionce-Leszczynach 21 listopada 1997 roku.

"Po roku 1990, a więc od czasu powołania samorządu terytorialnego, zaczęły pojawiać się propozycje, aby w naszej miejscowości wprowadzić specjalne wyróżnienie dla osób, które pracują na rzecz rozwoju Czerwionki-Leszczyn. Każdego roku mamy więc ogromny zaszczyt docenić tych, którzy rozsławiają naszą gminę i działają na jej rzecz" - podkreślił przewodniczący Kapituły burmistrz Wiesław Janiszewski.

Statuetka Karolinka przedstawia stylizowaną postać młodej dziewczyny w stroju śląskim, która ustawiona jest na bryle podstawy w kolorze czarnym, symbolizującym węgiel. Na podstawie umieszczony został herb Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Statuetka wykonana jest z ceramiki, według projektu artysty plastyka Bogdana Szymury.

do góry