Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowe urządzenia na placach zabaw w ramach "Inicjatywy sołeckiej"

Nowe urządzenia na placach zabaw w ramach "Inicjatywy sołeckiej"

Aktualności 11 Października 2019

Na placach zabaw w Przegędzy i Szczejkowicach zostały zamontowane nowe urzędzenia, które zakupiono w ramach "Inicjatywy sołeckiej".

 

Plac zabaw w Przegędzy został doposażony w nowe urządzenia:

- pojedynczą huśtawkę wahadłową z siedziskiem typu kubełek dla mniejszych dzieci

- bujak/kiwak na czterech sprężynach typu samochodzik

- tablicę informacyjną nt. Powstania Śląskiego Jana Szuły ze zdjęciem oraz opisem a także nazwiskami pozostałych trzech powstańców (Józef Buchta, Eman Szymura, Józef Wilde)

Zestaw urządzeń, w które wyposażony został plac zabaw ma na celu rozwijać koordynację ruchową, zmysł równowagi, natomiast kolorystyka - wpływać na wyobraźnię dzieci. Na placu zabaw nadal znajdują się urządzenia zamontowane wcześniej: podwójna drewniana huśtawka wahadłowa z siedziskiem prostym, karuzela, huśtawka sprężynowa - motocykl, równoważnia liniowa, piaskownica, zjeżdżalnia wolnostojąca, ławki. Całkowity koszt zadania wyniósł 13 914,98 zł.

 

Drugą inicjatywą zgłoszoną w konkursie była przebudowa placu zabaw w Szczejkowiach, polegająca na doposażeniu go w nowe urządzenia: karuzelę talerzową/tarczową wieloosobową wyposażoną w siedziska oraz bujaki/kiwaki typu „zwierzaki” na sprężynie. Na placu zabaw poztały także dotychczasowe urządzenia: ławki oraz dwustronna zjeżdżalnia. Całkowity koszt zadania wyniósł 14 579,19 zł

 

Ostatnią zrealizowaną inicjatywą sołecką był zakup sprzętu do organizacji imprez plenerowych w Książenicach, gdzie zakupiono namioty wraz z podestami i osprzętem  do posiadanej wcześniej sceny. 

 

Konkurs Urzędu Marszałkowskiego „Inicjatywa Sołecka” umożliwia mieszkańcom zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł. 

do góry