Strona główna/Urząd/Aktualności/Międzynarodowy Tydzień Sztuki „EXTREME SKETCHING”

Międzynarodowy Tydzień Sztuki „EXTREME SKETCHING”

Aktualności 23 Marca 2020

W dniach 30 marca - 3 kwietnia miasto Jekabpils na Łotwie po raz kolejny zaprasza młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Extreme Sketching”.

Aby wziąć udział w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki należy: 

- śledzić profil https://www.facebook.com/Jekabpils-BJC-Extreme-Sketching-345811552565071/, gdzie można zapoznać się z regulaminem imprezy, warsztatami plastycznymi, obejrzeć wideo przykładowych szkicowniki itp.

- Codziennie, przez tydzień, od 30marca do 3 kwietnia, o godzinie 10.00 (według czasu łotewskiego, estońskiego, litewskiego i ukraińskiego) oraz o 9.00 (czasu niemieckiego i polskiego), a także o 11.00 (czasu białoruskiego) i 12.00 (azerbejdżańskiego) będzie zamieszczony nowy temat. W ciągu dnia należy wysłać swoje prace, w formacie JPG, do administratora strony Jēkabpils BJC „Extreme sketching”.

- Każdego dnia będzie wybierana najlepsza praca, która zostanie nagrodzona na koniec tygodnia.

- W ciągu tygodnia sztuki uczestnicy mogą nadesłać zapis wideo swojego szkicownika. Ostatniego dnia zostanie wybrany autor najlepszego z nich.

- Wysyłając pierwszą pracę należy podać swoje imię, nazwisko, wiek, temat szkicu, kraj i miasto. - w taki sposób uczesnik zostanie zarejestrowany, a administrator nada mu numer osobowy (PN). W kolejne dni wystarczy podać tylko ten numer i temat pracy.

 

Regulamin:

  • Każda praca musi być podpisana (imię, nazwisko, wiek uczestnika, kraj, miasto, realizowany temat).
  • Jeśli w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami uczestnik nie przyśle pracy w wyznaczonym czasie, to może ją dostarczyć nie później niż następnego dnia. W przeciwnym razie nie będzie się mógł ubiegać o tytuł i nagrodę.
  • Do konkursu nie zostaną zakwalifikowane prace niezgodne z zadanym tematem, zawierające obraźliwe treści lub noszące charakter pornograficzny.
  • Odrzucone zostaną plagiaty (prace wykorzystujące dzieła lub pomysły innych autorów).
  • Jeżeli praca wprowadza elementy kolażu, to nie może on zajmować więcej niż 30% jej ogólnej objętości.
  • Zdjęcie pracy można poddać obróbce programem graficznym.
  • Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację swojej pracy oraz na jej dalsze wykorzystywanie w konkursie „Extreme sketching” i innych przedsięwzięciach organizatorów oraz z brakiem sprzeciwu wobec zamieszczenia pracy na stronie internetowej czy też w innych źródłach informacji i rezygnacją z honorarium. Jednocześnie autor wyraża zgodę na publikację swojej pracy w elektronicznych lub drukowanych wydawnictwach Jēkabpils BJC.

 

Wszelkie pytania i niejasności należy kierować:
Elina Ziedina (kontakt w języku łotewskim lub angielskim)  tel. +37127730619

Katarzyna Gracholska-Krjukowska (kontakt w języku łotewskim, rosyjskim lub polskim); , tel. +3718788954.

 

Celem Międzynarowego Tygodnia Sztuki są:

- popularyzowanie wśród młodzieży sketchingu, jako gałęzi sztuki;
- budowanie wizji sketchingu, jako dziedziny artystycznej;
- rozwijanie twórczego myślenia młodzieży;
- rozwijanie umiejętności wyrażania i obrony swoich poglądów;
- prezentowanie siebie we współczesnym multimedialnym środowisku.

 

W Międzynarowym Tygodniu Sztuki udział może wziąć młodzież z Jekabpils i okręgu Jekabpils oraz młodzież z miast partnerskich Jekabpilsu: Melle (Niemcy), Sokołów Podlaski (Polska), Czerwionka-Leszczyny (Polska), Maadru (Estonia), Lida (Białoruś), Mirgorod (Ukraina), Garaczuhura (Azerbejdżan).

 

Projekt będzie realizowany w dwóch grupach wiekowych: 12-15 lat i 16-18 lat.

top_baner
do góry