Strona główna/Urząd/Aktualności/Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Aktualności 30 Marca 2020

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrzych I Aadministrzacji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2020 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r.

 

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Rozporządzenie przewiduje, że zakończą działanie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju.

Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność. Osoby zobowiązane do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa.

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność.

do góry