Strona główna/Urząd/Aktualności/Kreatywna pocztówka z familokiem wygrywa w konkursie!

Kreatywna pocztówka z familokiem wygrywa w konkursie!

Aktualności 6 Czerwca 2013

Julia Iskra, piętnastoletnia uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach zdobyła I miejsce w konkursie "Kreatywna pocztówka". Artystycznym kolażem zdjęć z gminnymi pejzażami wygrała wycieczkę do Brukseli, gdzie pojedzie na zaproszenie profesora Jerzego Buzka, posła do PE.

Do zgłoszenia swojej pracy, zainspirowała Julię nauczycielka języka polskiego. W ramach projektu edukacyjnego dla klas II gimnazjum "Podchody szlakami powiatu rybnickiego" grupa 22 uczniów podejmuje różnorodne zadania zmierzające do poznania dziedzictwa regionu. "Gramy w Wszedobyla, czytamy, organizujemy konkursy wiedzy, chodzimy na podchody. W maju, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu "Kreatywna pocztówka", zaproponowałam uczniom, których pasjonuje fotografia, by wykonali takie prace i zgłosili je do udziału w konkursie" - wyjaśnia Małgorzata Pyszny, nauczycielka ZS nr 3.

Do konkursu przystąpiło 5 uczniów gimnazjum z klasy II a: Julia Iskra, Michał Kluczniok, Patrycja Beer, Mateusz Musiolik, Andrzej Kluczniok.

"Początkowo chciałam wykonać kolaż widokówek – pejzaży z naszej gminy. Na jeden dzień przed zakończeniem konkursu pomyślałam jednak: skoro to ma być "kreatywna pocztówka" muszę wykazać się kreatywnością. Praca nie może być przeciętna. Przedwczoraj moja mama odebrała telefon z informacją o przyznanej mi nagrodzie. Nie potrafiłam w to uwierzyć! Byłam wzruszona! Bardzo się cieszę!" - mówi pełna emocji Julia.

Prace do konkursu można było zgłaszać od 2 kwietnia do 28 maja. W tym czasie przysłano ponad 150 stworzonych kreatywnych pocztówek, które przedstawiały miasta i miasteczka województwa śląskiego. Konkurs odbywał się w 31 miastach i powiatach. 

Wśród zgłoszonych prac jurorzy szukali najciekawszych, najładniejszych najbardziej oryginalnych pocztówek, pokazujących dane miasto województwa śląskiego. Nadesłano fotografie, rysunki, szkice, kolaże i grafiki. "Dzięki temu przekonaliśmy się, że Wasza wyobraźnia nie ma granic" - oceniają jurorzy.

Taka też jest praca Julki - bardzo oryginalna, w ciekawy sposób przedstawia ulubione przez autorkę kolażu zakątki naszej gminy.

"Julka włożyła w swoją pocztówkę wiele pracy i serca. Aby powstała, Julia zrobiła ponad setkę zdjęć, konsultowała się z wieloma profesjonalnymi fotografami, pytała w szkole uczniów i nauczycieli, które zdjęcie jest najładniejsze. Jesteśmy dumni z jej sukcesu" - mówi dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak.

http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/1795553,kreatywna-pocztowka-lista-laureatow-konkursu,id,t.html

do góry