Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs Młodych Talentów

Konkurs Młodych Talentów

Aktualności 17 Maja 2017

16 maja i 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach odbyły się przesłuchania III Konkursu Młodych Talentów. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego.

 

Organizatorami konkursu są: Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II st. Egida oraz "Fundacja Edukacji Artystycznej EGIDA". Przesłuchania zgromadziły największą do tej pory liczbę uczestników – 78, którzy przyjechali z województwa śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Liczne uczestnictwo młodych artystów w Konkursie Młodych Talentów wynika z wielkiego zaangażowania organizatorów, którzy dbają o dobry przebieg konkursu, atrakcyjne nagrody i dobór fachowego i życzliwego dla uczestników jury.

„Celem organizacji Konkursu Młodych Talentów w zakresie gry na instrumentach muzycznych: skrzypcach, fortepianie, gitarze jest wyszukanie i promocja szczególnie utalentowanych dzieci w tej dziedzinie artystycznej. Konkurs jest dostępny dla uczących się w szkołach muzycznych, ogniskach, domach kultury lub prywatnie” - wyjaśniają organizatorzy.

Każda grupa instrumentów została podzielona na trzy zakresy edukacyjne : I i II rok nauki, III i IV rok nauki oraz V i VI rok nauki. Uczestnicy konkursu, podczas przesłuchań, wykonują utwór muzyczny, zaproponowany przez organizatora oraz utwór dowolny, wybrany przez nauczyciela uczestnika. Konkurs Młodych Talentów powołany do życia przez Mariolę i Andrzeja Podorskich stwarza także płaszczyznę konfrontacji umiejętności młodych artystów.

Podsumowaniem zmagań młodych muzyków było dzisiejsze, uroczyste wręczenie nagród, w którym uczestniczył Burmistrz Wiesław Janiszewski.

Burmistrz podziękował organizatorom za pomysł nagrodzenia uzdolnionych muzycznie dzieci, podkreślił także zaangażowanie i poświęcenie młodych muzyków: „ Jestem pełen uznania dla Waszych osiągnięć. Sam talent nie wystarcza, potrzebna jest ciężka praca i godzenie pasji z obowiązkami szkolnymi” - zaznaczył. Wręczając najważniejsze statuetki, symbolicznie wykonane z węgla, burmistrz zwrócił się także do licznie przybyłych gości spoza Śląska, akcentując ważne cechy, z których znani są Ślązacy m.in. pracowitość.

Z rąk burmistrza nagrody otrzymali:

Karolina Podorska za najlepsze wykonanie etiudy

Emilia Kotowicz za najlepsze wykonanie koncertu

Michal Selfesiuk - zdobywca Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów.

top_baner
do góry