Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejny sukces młodych filmowców z ZS3

Kolejny sukces młodych filmowców z ZS3

Aktualności 17 Grudnia 2013
 

W listopadzie film „Czerwionka – Leszczyny do przodu” zrealizowany przez społeczność  ZS nr 3 został uznany za najlepszą amatorską produkcję zgłoszoną do udziału w turnieju "Śląskie do przodu". Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego oraz TVP Katowice. Wczoraj w Zespole Szkół nr 3 odbyła się uroczystość podsumowująca filmowy dorobek społeczności szkolnej, połączona z gratulacjami ze strony organizatorów konkursu oraz Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.„Latem podjęliśmy się zorganizowania turnieju gmin pod nazwą „Śląskie do przodu”. Wyłoniliśmy najaktywniejsze w pozyskiwaniu środków unijnych miejscowości - jedną z nich okazała się Czerwionka-Leszczyny. Mieszkańcom tych gmin zaproponowaliśmy zabawę – chodziło o rywalizację na wiedzę i promocję inwestycji unijnych - przypomniała Beata Goleśna, koordynator zespołu ds. informacji i promocji Wydziału Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. - W pierwszym etapie konkursu, reprezentanci Waszego miasta wygrali w zmaganiach wiedzowych, zabrakło jednak szczęścia w głosowaniu smsowym. Drugi etap turnieju miał wyłonić najlepszy amatorski film promujący fundusze unijne. I, jak się okazało, Wasz film zdystansował konkurencję! Gratulujemy wspaniałych pomysłów i zaangażowania – podkreśliła zwracając się do uczniów ZS nr 3 B. Goleśna.

W imieniu telewizji Katowice do gratulacji i podziękowań dołączył się Adrian Grad: „Wiemy, jak trudno jest zrealizować dobry film - ile trzeba przygotowań, zapału i zaangażowania. Jesteśmy więc pełni podziwu dla efektów Waszej pracy – powiedział.

To właśnie na antenie telewizji Katowice emitowano przygotowany przez społeczność szkolną film „Czerwionka do przodu!”.

Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach ma już spore doświadczenie w realizacji projektów z zakresu edukacji filmowej. Dlatego społeczność szkolna podjęła się kolejnego ambitnego wyzwania i w czerwcu przystąpiła do opracowania scenariusza i nagrania krótkiego filmu promującego inwestycje unijne gminy w ramach turnieju "Śląskie do przodu!".

„Nauczyciele - Małgorzata Pyszny i Marcin Gorzawski zaproponowali nam udział w nietypowej lekcji – były to podchody na terenie  Czerwionki-Leszczyn. Zabawie towarzyszyło kręcenie filmiku o inwestycjach unijnych. Biblioteka, targowisko, CKE, familoki, nasza szkoła, plac zabaw…- trasa podchodów wiodła właśnie przez te miejsca – opowiadają o swojej kolejnej filmowej przygodzie uczniowie. - Podczas plenerowej gry wykonywaliśmy szereg zadań edukacyjnych, ale dobrze się przy tym bawiliśmy. Wiele śmiechu było przy nakręceniu sceny podskoku z hasłem – „Czerwionka do przodu!” – na początku byliśmy stremowani, ale po którejś próbie poszło całkiem dobrze. Kiedy nadeszła pora głosowania, zapoznaliśmy się z filmikami innych gmin biorących udział w konkursie, ale stwierdziliśmy ze nasz jest najlepszy – mówią z dumą uczniowie.

Uznanie dla produkcji ZS 3 wyrazili także internauci – film „Czerwionka do przodu!” zdobył aż 1853 głosy!

„Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzinom i wszystkim mieszkańcom naszej gminy za oddany głos” -dodają młodzi filmowcy.

 Radości z kolejnego sukcesu oraz uznania dla pracy nauczycieli i uczniów nie kryła także dyrektor szkoły Małgorzata Marciniak: „Nauczyciele-pasjonaci rozpoczęli nowy etap w życiu naszej szkoły. Pod ich kierunkiem powstają kolejne znakomite produkcje filmowe, z których jesteśmy dumni. Uczniowie naszej szkoły mają świadomość zmian, które dokonują się na terenie gminy. Wystarczy spojrzeć na najbliższe otoczenie naszej szkoły – podkreślała dyrektor ZS 3.

Do gratulacji dołączyli się także przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta - Burmistrz Wiesław Janiszewski, zastępca burmistrza Andrzej Raudner oraz naczelnik wydziału rozwoju GiM Krystyna Jasiczek.

„Zadania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej realizujemy dla młodzieży, dla Waszego pokolenia. To inwestycja w przyszłość i do Was będzie należała ocena podjętych prac. Jestem wdzięczny, za Wasze zaangażowanie i za poświęcony dla naszej gminy czas. Życzę kolejnych sukcesów przy rozwijaniu Waszych zainteresowań i pasji” - powiedział burmistrz.

 

  do góry