Strona główna/Urząd/Aktualności/Gmina dawniej i dziś - konkurs fotograficzny

Gmina dawniej i dziś - konkurs fotograficzny

Aktualności 13 Września 2013

Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Śladem wspomnień".

Celem Konkursu jest fotografowanie i poszukiwanie zdjęć wyrażających szczególnie charakterystyczne walory Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

W ramach konkursu poszukujemy fotografii:

  1. o znaczeniu historycznym, ukazujące dawny wygląd przestrzeni publicznej, nawiązujące do dziedzictwa kulturowego (tradycji, wydarzeń, obyczajów), dawnych fotografii nawiązujących do instytucji, organizacji funkcjonujących na terenie gminy i miasta oraz innych o specjalnym znaczeniu dla życia mieszkańców;
  2. aktualnych, promujących i ukazujących walory przyrody, przestrzeń publiczną charakterystyczną dla gminy i miasta. Zdjęcia mogą ukazywać styl życia nawiązujący do lokalnej architektury oraz specyficznych miejsc – wizytówek gminy i miasta (np. hałdy, familoki, lokalne zabytki).

"Współczene zdjęcia mają za zadanie zachęcać do odwiedzin i zamieszkania w gminie. Jeśli nasi mieszkańcy mają w swoich albumach ciekawe zdjęcia z terenu Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny mogą je przekazać drogą mailową na adres: slademwspomnien@gmail.com " - zachęca do udziału w konkursie Michał Toman, mieszkaniec Czerwionki, jeden z organizatorów wydarzenia, członek grupy "Aktywni Lokalnie".

Szczegóły na plakacie.
Ruszajmy "Śladem wspomnień" i odkrywajmy uroki współczesności!

do góry