• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Bawią się i cieszą tańcem! Plenerowa zumba w Czerwionce

Bawią się i cieszą tańcem! Plenerowa zumba w Czerwionce

Aktualności 27 Sierpnia 2013

Około sto osiemdziesiąt miłośniczek zumby zgromadziło się wczorajszego wieczora na terenie hali targowej w Czerwionce. Po raz pierwszy zorganizowano zajęcia zumby w plenerze i – jak się okazało – to był strzał w dziesiątkę.

Dzięki współpracy Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach, Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Tańca "Tańczymy" oraz miesięcznika iRG zaproszono panie do wspólnej zabawy w rytmach muzyki latynoamerykańskiej. Zajęcia były bezpłatne. Dodatkową atrakcję stanowiły stoiska salonu kosmetycznego Patris z Książenic, firmy AVON i Naturhouse. Kto chciał spróbować swoich sił w energetycznym fitnessie, a nie miał z kim zostawić dzieci, mógł skorzystać z profesjonalnej opieki, jaką zapewniła Kreatywna akademia Smart Heads. Dla pań i ich dzieci firma Avon oraz Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach przygotowali szereg upominków.

Najważniejsza była jednak doskonała zabawa i spora porcja pozytywnej energii, którą można było poczuć już od pierwszych rytmów muzyki. "Atmosfera po prostu nie do opisania! To trzeba było przeżyć" - napisała w profilu Czerwionki-Leszczyn na stronie portalu społecznościowego facebook pani Zofia Sobczak z Czerwionki (https://www.facebook.com/#!/czerwionka.leszczyny.7)

Na czym polega fenomen zajęć, które także w naszej gminie zyskują rzesze fanek? "Powszechnie uważa się, że zumba jest dla każdego – mówi Joanna Dziedzic, właścicielka Szkoły Tańca "Tańczymy", która prowadziła wczorajsze zajęcia. - Wyróżniamy kilka form zumby: Aqua Zumba, Zumba Gold, Zumba Tomic, Zumba Mami – wszystkie charakteryzują się podobną formułą prowadzenia. Uczestnik nie musi wcześniej znać kroków czy muzyki, ponieważ na każdych zajęciach jest stopniowo wprowadzany w choreografię. Dużym atutem zumby jest jej nieszablonowość i specyficzna luźna atmosfera w trakcie zajęć, która sprawia, że nawet osoby nieprzepadające za klasycznym aerobikiem, czy tanecznymi odmianami zajęć będą z wielką chęcią do niej powracały. Podczas zajęć zumby ludzie bawią się i cieszą tańcem. To jest fenomen!"

Jak mieliśmy okazję się wczoraj przekonać zumba w doskonały sposób integruje ludzi! Dzięki wspaniałej atmosferze zajęć, uczestnicy czują się niezwykle swobodnie i nie krępują się, nawet jeśli w danym stylu tanecznym, nie czują się jak ryba w wodzie.

do góry