Strona główna/Urząd/Aktualności/Aktywny Piknik w Palowicach

Aktywny Piknik w Palowicach

Aktualności 10 Lipca 2019

6 lipca w Palowicach, odbył się Aktywny piknik. Wydarzenie miało dwa główne cele, integrację mieszkańców Czerwionki-Leszczyn oraz wsparcie leczenia Hani Bednarczyk, cierpiącej m.in. na zespół Angelmana.

Aktywny piknik był bogaty w wiele atrakcji, skierowanych zarówno dla dzieci oraz ich rodziców. Na dzieci czekały liczne konkursy, gry i zabawy. Najmłodsi mogli rywalizować m.in. w grze w bule, lotkach, kole fortuny, rzucie byle czym do celu czy zgadywankach. Dodatkowo odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Najmłodsi uczestnicy Aktywnego pikniku mieli również możliwość korzystania z dmuchańca oraz przejażdżek na koniu za symboliczne cegiełki, które w całości były przekazane na leczenie Hani.

Piknik odwiedzili również motocykliści, w tym członkowie stowarzyszenia SMK Enduro Czerwionka z Weroniką Duraj na czele oraz zawodnikiem Młodzieżowego Klubu Mini Żużla RYBKI Rybnik. Był również słynny rekin, maskotka - klubu żużlowego PGG ROW Rybnik, z którą dzieci oraz pozostali uczestnicy pikniku licznie robili sobie zdjęcia. Na pikniku były również do zakupienia za symboliczne cegiełki na rzecz Hani, różnego rodzaju ciasta, wata cukrowa, chleb ze smalcem i ogórkiem, zabawki i gadżety. Podczas wydarzenia rozlosowano również wiele nagród przekazanych na charytatywny cel pikniku od licznych darczyńców. Różnego rodzaju zabawki, artykuły dekoracyjne i kosmetyki, bony upominkowe na make-up czy pizzę oraz wejściówki na festiwal rockowy zostały rozdysponowane wśród uczestników pikniku, którzy wsparli finansowo zbiórkę na rzecz małej Hani.

Atrakcji nie zabrakło również w części artystycznej Aktywnego Pikniku. Społecznie dla uczestników wystąpili, chrześcijański raper ELMER, pasjonat gitary Andrzej Jaworski, Michalina Starosta, wokalistka zespołu CandyShow, Dj Patryk i Burner oraz Claudia i Kasia Chwołka.

"Składam duże podziękowania w imieniu własnym oraz wszystkich członków Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy i wolontariuszy, jak również rodziców małej Hani dla wszystkich ludzi dobrej woli. Dzięki wsparciu finansowemu na szczytny cel, poświęcenie swojego czasu, przekazaniu nagród oraz pomocy we współorganizacji Aktywnego Pikniku, zrobiliście kawał dobrej roboty. Zachęcam do dalszej współpracy i partnerskich działań na rzecz innych potrzebujących oraz kolejnych aktywnych inicjatyw. Zbiórka przeprowadzona podczas Aktywnego pikniku zakończyła się bardzo dobrze, wspólnie zebraliśmy: 3 317,88 zł" - podkreślił Marcin Stempniak, prezes Stowarszyszenia Aktywni Społecznie. "Aktywny Piknik był wydarzeniem charytatywnym. Całość inicjatywy to wsparcie społeczne wielu osób i podmiotów. Organizacje, wolontariusze i instytucje samorządowe przyczyniły się do wielkiego sukcesu jakim była udana zbiórka charytatywna na rzecz chorej Hani" - dodał M. Stempniak.

Piknik towarzyszył imprezie biegowej "Szychta na Gichcie", organizowanej w ramach Grill+Run=Fun przez Stowarzyszenie Luxtorpeda we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.

do góry