• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/ I Powiatowy Szkolno-Przedszkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”

I Powiatowy Szkolno-Przedszkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”

Aktualności 18 Listopada 2022

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się I Powiatowy Szkolno-Przedszkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach.

  I Powiatowy Szkolno-Przedszkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”

Wydarzenie uroczyście otwarli: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner.

„Cieszę się, że Szkoła im. Tadeusza Kościuszki - jednego z największych polskich patriotów postanowiła zorganizować dzisiejsze wydarzenie, które obejmuje wszystkie placówki oświatowe powiatu rybnickiego. Już teraz dziękuję organizatorom dzisiejszego festiwalu, jak również jego uczestnikom - mówił Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner. - W związku z niedawno obchodzonym Narodowym Świętem Niepodległości wiele się mówi o wolności i patriotyzmie. Dzisiejszy festiwal jest wyjątkowo cenny ponieważ uczy patriotyzmu, bez którego nie ma niepodległości” - dodał.

Ze sceny wybrzmiały takie pieśni i piosenki jak „Dziewczyna z granatem”, „Niepodległa, niepokorna”, „My Pierwsza Brygada” czy „Krakowiak Kościuszki” w wykonaniu solistów oraz zespołów reprezentujących szkoły i przedszkola zarówno z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny jak i całego powiatu rybnickiego.

Gratulacje i podziękowania na ręce wszystkich uczestników festiwalu złożyli Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp, Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach Joanna Rzymanek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach Iwona Szmelich.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec.

W wydarzeniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Beata Pifczyk-Suchy, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Joanna Rzymanek, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Czerwionce-Leszczynach Alicja Panfil, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy.

I Powiatowy Szkolno-Przedszkolny Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Śpiewajmy razem”

do góry