• język migowy

Sokołów Podlaski

SokołówMiasto Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski to miasto i gmina na Nizinie Mazowiecko-Podlaskiej, w województwie mazowieckim, siedziba powiatu sokołowskiego. Miasto znajduje się we wschodniej części województwa mazowieckiego, 30 kilometrów na północ od Siedlec i 100 kilometrów na wschód od Warszawy. Zajmuje obszar 17,5 km kw. i mieszka w nim 19.198 mieszkańców.

W skład powiatu sokołowskiego wchodzą miasta Sokołów Podlaski i Kosów Lacki oraz gminy Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Sokołów Podlaski i Sterdyń.

Od północy i wschodu Sokołów Podlaski otaczają duże kompleksy lasów mieszanych. Zarówno miasto, jak i cała rozległa okolica, położone są na malowniczych terenach Zielonych Płuc Polski oraz Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, utworzonego w dolinie rzeki Bug.

W dniu 19 września 2014 roku w sali konferencyjnej Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach doszło do podpisania porozumienia o nawiązaniu współpracy pomiędzy Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny a Miastem Sokołów Podlaski. Stronę Miasta Sokołów Podlaski reprezentowali Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej oraz Burmistrz Bogusław Karakula. W imieniu gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny porozumienie podpisali Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Profaska oraz Burmistrz Wiesław Janiszewski.

             

             

do góry