Strona główna/Urząd/Aktualności/Zielona Wyspa Śląsk - zapraszamy na pełne atrakcji wydarzenia

Zielona Wyspa Śląsk - zapraszamy na pełne atrakcji wydarzenia

Aktualności 11 Września 2019

Koncert zespołu Carrantuohill, liczne warsztaty kreatywne oraz festiwal kolorów - to tylko niektóre z atrakcji Rodzinnego Pikniku Ekologicznego „Zielona Wyspa Śląsk”, który odbędzie się 15 września na placu rekreacyjnym w Czerwionce. W tym roku piknikowi towarzyszyć będzie Festiwal Organizacji Pozarządowych oraz Europejskie Dni Dziedzictwa.

Po sukcesie i wielkim zainteresowaniu mieszkańców ubiegłorocznym piknikiem, organizatorzy - Urząd Gminy i Miasta, Miejski Ośrodek Kultury oraz zespół Carrantuohill - postanowili powtórzyć to wyjątkowe promujące dbałość o ekologię wydarzenie.

Na uczestników pikniku czekać będą warsztaty ceramiczne, zajęcia z rękodzieła, warsztaty ekologiczne Nadleśnictwa Rybnik, warsztaty tańca irlandzkiego, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz warsztaty przygotowane przez Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach, podczas których można było stworzyć CD ZOO, gąsienicę z nakrętek, wazoniki z butelek, las w słoiku, czy bransoletki z gumek recepturek. Dzieci będą mogły również dowiedzieć się sporo o segregacji, wziąć udział w grach, zabawach i ekoquizach, a także zobaczyć, co się dzieje z odpadami, które trafiają do ogromnej śmieciarki, sprawdzić konsekwencje spalania odpadów na specjalnie przygotowanym symulatorze spalania.

O muzyczną stronę Rodzinnego Pikniku Ekologicznego zadbał zespół Carrantuohill, który od wielu lat włącza się aktywnie w promowanie ekologicznego trybu życia i postaw proekologicznych.

Gratką dla uczestników będzie festiwal kolorów holi. Wyrzuty proszków holi zaplanowano w godz. 16.00, 17.00, 18.00.

Imprezę rozpoczniemy od wręczenia nagród małym artystom, którzy zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym „Zielone wakacje w Czerwionce-Leszczynach".

Oto laureaci:
Laura Zelek
Magdalena Gamza
Paweł Kania
Emilia Krawczyk
Barbara Gamza
Agata Puk
Antoni Tarnecki
Wiktor Czyżycki
Karolina Kubica
Franciszek Kuchta
Paweł Zasada
Zofia Kozakiewicz
Marta Kozakiewicz
Agata Pietrzyk
Natalia Pietrzyk
Nadia Płanica
Zofia Skwara
Agata Kuchta
Justyna Kuchta
Kinga Stawska
Kamil i Natalia Perlińscy
Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 na plac rekreacyjny.

W tym roku piknik ekologiczny połączony został z Festiwalem Organizacji Pozarządowych, a także z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.

Zainteresowanych, którzy chcieliby zwiedzić osiedle Familoków z przewodnikiem, zapraszamy o godz. 15.15 na miejsce zbiórki przy ul. Mickiewicza 10.

Prezentacja organizacji pozarządowych będzie miała miejsce w godz. 18.00 - 19.00

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

 

do góry