Strona główna/Urząd/Aktualności/Zakończenie roku akademickiego UTW

Zakończenie roku akademickiego UTW

Aktualności 14 Czerwca 2018

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było to zwieńczenie piątego roku funkcjonowania Uniwersytetu.

 

„Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach powstał, ponieważ kilka lat temu pojawił się impuls i przekonanie grupy osób, że taka inicjatywa ma ogromne szanse powodzenia. Czas pokazał, że nie mylili się, a jej odbiór przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Nasza gmina nie posiadała tradycji akademickich - dzięki Wam to się zmieniło. Dzisiaj składam na Wasze ręce gratulacje, że nadal chcecie się rozwijać i nieustannie poszukujecie czegoś nowego. Dziękuję Wam również za to, że reprezentujecie i promujecie naszą gminę” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do Rady Słuchaczy, Rady Programowej, wykładowców i studentów.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach prowadził lektoraty z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, zajęcia ruchowe: aerobik, jogę i aqua aerobik, zajęcia komputerowe, zaproponowano także: robótki ręczne, florystykę, malarstwo, a nawet gry towarzyskie. Swoją działalność kontynuował także powołany w ubiegłym roku chór żeński „Czerwone korale”. Studenci mieli również okazję uczestniczyć w licznych wykładach i wycieczkach, brali udział w spotkaniu andrzejkowym i opłatkowym, a także spotkaniach i konferencjach naukowych. Rok akademicki podsumowali Wicestarosta Powiatu Rybnickiego a zarazem szef Rady Programowej UTW Marek Profaska oraz koordynator UTW w Czerwionce-Leszczynach Krystian Wyleżoł, który podkreślił, że z roku na rok zwiększa się liczba słuchaczy UTW

Inicjatorzy spotkania skierowali słowa podziękowania dla Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Bernarda Strzody oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marioli Czajkowskiej za umożliwienie funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Podczas uroczystości wręczono także dyplomy dla studentów roku oraz prowadzących zajęcia w minionym roku akademickim.

W uroczystym zakończeniu roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Antoni Procek, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stefania Szyp, Przewodnicząca Komisji Działalności Gospodarczej, Promocji i Rozwoju Jolanta Szejka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Rybnika i Żor, Rada Programowa, Rada Słuchaczy, wykładowcy i studenci UTW.

Wieczór zakończył się występem „Kapeli z Naszego Miasteczka”.

do góry