Strona główna/Urząd/Aktualności/Za nami weekend cudów

Za nami weekend cudów

Aktualności 12 Grudnia 2016

Za nami XVI ogólnopolski finał Szlachetnej Paczki. Niezwykła, poruszająca akcja organizowana jest także na terenie Czerwionki-Leszczyn. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom, przedświąteczne upominki trafiają do potrzebujących z naszej miejscowości.

 

Liderka Szlachetnej Paczki w Czerwionce-Leszczynach Katarzyna Ciołek organizowała zaplecze logistyczne Paczki w swoim rejonie, budowała zespół wolontariuszy i koordynowała jego pracę. 

Następnie, wolontariusze wraz z liderem, wspólnie dotarli do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Spotykali się z potrzebującymi i podejmowali decyzję o włączeniu ich do projektu. Chorzy, niepełnosprawni, rodziny wielodzietne, starsi, samotni, ludzie, których spotkały nieoczekiwane zdarzenia losowe - tuż przed świętami mogą liczyć na uśmiech od losu i wsparcie. „Bo to w całym projekcie jest najważniejsze – pokazać potrzebującym, że nie są sami, że komuś na nich zależy, że ktoś kibicuje im, by wyszli z biedy. I wielu rodzinom to się udaje, a w kolejnej edycji sami angażują się i pomagają potrzebującym” - mówią pomysłodawcy Szlachetnej Paczki.

Dzięki ofiarności mieszkańców oraz instytucji, działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – w tym pracowników Urzędu Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej - wsparcie w tegorocznej zbiórce otrzymały 33 rodziny.

„Cieszę się, że ludziom chce się pomagać, działać, zmieniać świat. Wspólnie przyczyniliśmy się do tego, by choć na chwilę ulżyć cierpieniom tych, którzy często z przyczyn niezależnych od nich samych, znaleźli się w tak trudnej sytuacji materialnej” - mówi liderka.


Magazyn Szlachetnej Paczki mieścił się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Tam właśnie docierały paczki od darczyńców, które zawierały w większości żywność i środki czystości. Wszystkie podarki stanowią odpowiedź na potrzeby obdarowanych. „Najczęściej to właśnie artykuły potrzebne do codziennego życia. Niektórym brakuje żywności, chemii, ubrań, inni nie mają pralki czy butów dla dzieci. Ale w ankiecie jest też pytanie o marzenia, coś, co sprawi obdarowanym przyjemność” - wyjaśniają wolontariusze.

Z CKE wolontariusze rozwozili podarunki bezpośrednio do zgłoszonych rodzin. 10 i 11 grudnia wszystkie dary trafiły do potrzebujących.

Nie sposób nie wspomnieć o wolontariuszach, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, by zaangażować się w Szlachetną Paczkę.

„To był prawdziwy weekend cudów! 33 szczęśliwe rodziny, 15 dumnych z siebie wolontariuszy i jedna liderka, którą duma rozpiera, że mogła współpracować z tak cudownymi ludźmi. Chciałabym bardzo podziękować - jesteście wspaniali bez Was tego finału by nie było. Nie wiem jakimi słowami wyrazić moją wdzięczność. Chciałabym podziękować każdemu z osobna za trud, zaangażowanie, poświęcony czas, uśmiech, nawet gdy było ciężko” – podsumowuje wczorajszy finał K. Ciołek. 

Podziękowania na ręce wolontariuszy złożył także Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, odwiedzając magazyn Szlachetnej Paczki w CKE.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu Szlachetnej Paczki w Czerwionce-Leszczynach.

 

do góry