Strona główna/Urząd/Aktualności/XX Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

XX Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym

Aktualności 1 Lipca 2019

7 czerwca, na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, odbyły się jubileuszowe, XX Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym.

Mistrzostwa uroczyście otworzyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce-Leszczynach Małgorzata Marciniak oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń, którzy życzyli wszystkim zawodnikom wspaniałej zabawy oraz rywalizacji w duchu zasad fair play. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo w pływaniu indywidualnym na dystansie 25 metrów w trzech stylach pływackich: klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Jednocześnie zdobywali oni punkty do klasyfikacji drużynowej. Podczas Mistrzostw odbyły się również sztafety pływackie, w których wystartowali uczniowie klas IV - VIII.

 

 

Zacięta rywalizacja uczniów trwała kilka godzin. Ostateczne wyniki prezentowały sie następująco:

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce: SP5

II miejsce: SP4

III miejsce: SP Książenice

 

Klasyfikacja sztafetowa:

I miejsce: SP5

II miejsce: SP4

III miejsce: SP Książenice

 

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej i sztafetowej otrzymali pamiątkowe medale ufundowane, a zwycięzcy klasyfikacji drużynowej -  pamiątkowe puchary. Każdy uczestnik zawodów otrzymał słodki poczęstunek.

 

Celem Mistrzostw Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Drużynowym i Sztafetowym jest promowanie zdrowego stylu życia i pokazanie młodemu pokoleniu zależności zdrowia od aktywności fizycznej. Mistrzostwa zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje Zdrowie w Twoich Rękach - Zachowaj Trzeźwy Umysł” i były zgodne z założeniami Gminnego Programu Profilaktycznego. 

do góry