Strona główna/Urząd/Aktualności/Wyróżnienia dla sołtysów i sołectw Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Wyróżnienia dla sołtysów i sołectw Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 17 Listopada 2017

8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie Sołtys Roku 2017 oraz Sołectwo Roku 2017. Wśród wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele sołectw naszej gminy.

 

W organizowanym już po raz kolejny plebiscycie Dziennika Zachodniego, co roku mieszkańcy województwa śląskiego mogą wybierać najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Poprzez oddanie głosu, każdy może wyrazić swoje uznanie dla ich pracy. Na laureatów czeka nie tylko prestiżowy tytuł, ale również medale, statuetki oraz nagrody. „Rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców – bliżej niż inni samorządowcy i parlamentarzyści. To właśnie ich wybór jest często niezależny od poglądów politycznych i od sondażowych trendów na krajowej scenie politycznej. Na wsi mniej liczy się to, co ktoś mówi, a bardziej to, co robi i gotów jest zrobić dla wspólnego dobra. - podkreślają organizatorzy plebiscytu. - Wśród sołtysów w naszym regionie jest wielu prawdziwych społeczników. Ludzi, którzy swojego sołtysowania nie traktują jako szczebla kariery czy sprawowanej władzy. Poświęcają swój wolny czas i siły, aby działać i zachęcać do działania innych – dodają.

 

8 listopada w sali Sejmu Śląskiego wyróżnienia odebrali sołtysi oraz przedstawiciele sołectw, którzy w swoich powiatach zajęli pierwsze trzy miejsca. Wśród nich znaleźli się Karolina Blacha-Cieślik, sołtys Palowic oraz Gabriel Breguła, sołtys Przegędzy. Trafiły one również do sołectw: Palowic oraz Bełku. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie nagród tym sołtysom i sołectwom, którzy znaleźli się na podium w głosowaniu. Byli to:

 

Kategoria: Sołtys Roku 2017

  1. Ewa Legut, Sienna, Gmina Lipowa

  2. Stanisława Szwed, Pewel Ślemeńska, Gmina Świnna

  3. Teresa Szymońska, Sośnicowice, Gmina SośnicowiceKategoria; Sołectwo Roku 2017

  1. Roszków, Gmina Krzyżanowice

  2. Hażlach, Gmina Hażlach

  3. Czarków, Gmina Pszczyna

 

Honorowy patronat nad plebiscytem objął marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

 

Fot. Dziennik Zachodni

do góry