• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Aktualności 3 Września 2019

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach zaprasza przedszkolaki po Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki.

Biblioteka bierze udział w projekcie Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Wyprawka czytelnicza zawiera książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

„Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Dzięki tej akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.” - podsumowuje dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach Aleksandra Pietruszewska.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym można odbierać od 3 września zarówno w Bibliotece Centralnej, jak i we wszystkich filiach bibliotecznych.

do góry