Strona główna/Urząd/Aktualności/Wyjątkowa wystawa fotograficzna

Wyjątkowa wystawa fotograficzna

Aktualności 18 Lutego 2010

Od czwartku 18.02 na terenie CHR Rybnik Plaza przy ul. Raciborskiej 16 w Rybniku przez dwa tygodnie trwać będzie wystawa fotograficzna prezentująca walory Czerwionki-Leszczyn.

Na wystawę złożyły się wybrane zdjęcia nadesłane przez mieszkańców regionu 
do konkursu "Złoża sukcesu w obiektywie", który latem ub. roku zorganizował 
Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Na konkurs wpłynęło ponad 500 zgłoszeń, które w piękny sposób przedstawiały 
atuty naszej miejscowości.

Największa ilość zgłaszających prace zaakcentowała walory przyrodnicze i 
rekreacyjne gminy – im też dedykowana jest wystawa.

Zdjęcia prezentują bujną i piękną przyrodę np. Pojezierze Palowickie - z pewnością nie wszyscy mieszkańcy regionu zdają sobie sprawę, że na wyciągnięcie ręki mają tak atrakcyjne miejsce.

Są fotografie przedstawiające zabytkowe drewniane kościółki - w Palowicach i w Bełku. Na zdjęciach zobaczyć można także m.in. osiedle familoków - niepowtarzalną perłę architektoniczną.

To jest z pewnością wyjątkowa wystawa, bo spontaniczna i autentyczna. Można było przecież zlecić wykonanie zdjęć profesjonalistom, ale nie o to chodzi! Urząd oddał głos mieszkańcom regionu - to oni poprzez swoje zdjęcia promują naszą gminę i zachęcają do skorzystania z jej walorów.

Fotografie, które wpłynęły na konkurs stanowią dla pracowników UGiM wciąż doskonała i niewyczerpaną bazę promocyjną.

Wykorzystywane są w wielu materiałach reklamowych, niebawem utworzone zostaną z nich pocztówki multimedialne, które będzie można wysyłać ze strony internetowej UGiM do rodziny i znajomych.

CHR Rybnik Plaza odwiedza każdego dnia tak wiele osób, że to bez wątpienia znakomite miejsce, aby komunikować w nim o atutach gminy. Dzięki uprzejmości dyrekcji centrum przez dwa tygodnie można będzie odwiedzić Czerwionkę-Leszczyny w Rybniku.

Zobacz relację z otwarcia wystawy: http://www.telewizjatvt.pl/raport/2010-02-19/1754 

do góry