Strona główna/Urząd/Aktualności/Wręczenie nagród w konkursie PIĘKNA WIEŚ WOJ. ŚLĄSKIEGO

Wręczenie nagród w konkursie PIĘKNA WIEŚ WOJ. ŚLĄSKIEGO

Aktualności 9 Listopada 2010
9 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Piękna wieś woj. śląskiego".

Nasza gmina znalazła się w gronie zwycięzców tego konkursu - 3 miejsce w kategorii najlepsza strona internetowa sołectwa zajął palowicki portal www.palowice.net.
Zwycięski puchar oraz gratulacje z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego Adama Stacha oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Michała Czarskiego odebrali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, sołtys Palowic Bernard Strzoda oraz administratorzy portalu – Łukasz Malcharek i Marcin Karwot.

"Strona jest tworzona przez młodych ludzi – mieszkańców Palowic, którzy z własnej inicjatywy działają na rzecz sołectwa" - wyjaśnia B. Strzoda. 
W tegorocznej edycji konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" brało udział 29 gmin. 
Wicemarszałek Woj. Śląskiego A. Stach wręczając nagrody gratulował wysokiego poziomu konkursu i dziękował gminom za zaangażowanie. 

"Śląska wieś w znaczący sposób tworzy bogactwo całego województwa – mówił także Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego M. Czarski. Bardzo cieszymy się, że tak chętnie bierzecie Państwo udział w konkursie "Piękna wieś". Dobra rywalizacja pokazuje jak znaczący postęp jest widoczny na śląskiej wsi. Dzięki konkursowi udaje nam się upowszechniać doskonałe wzorce, pobudzać aktywność obywatelską, wspólnie realizować wartościowe pomysły na rzecz rozwoju sołectw".

W spotkaniu uczestniczyli także reprezentujący naszą gminę sołtysi Jolanta Szejka i Ryszard Bluszcz.
do góry