Strona główna/Urząd/Aktualności/Wolontariusze z RAMŻY pomogą potrzebującym mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn

Wolontariusze z RAMŻY pomogą potrzebującym mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 30 Lipca 2012

Nowy projekt Fundacji "Ramża" – Wolontariat w Czerwionce-Leszczynach skierowany jest głównie do młodzieży i jest odpowiedzią na lokalne potrzeby utworzenia profesjonalnych grup wolontariuszy wspomagających dzieci, młodzież i seniorów potrzebujących pomocy.

"Od sierpnia rozpoczynamy realizacje projektu , którego głównym celem będzie powołanie promocja i organizacja wolontariatu w gminie Czerwionka-Leszczyny poprzez utworzenie 2 kół wolontariatu oraz pozyskaniu 40 wolontariuszy, którzy w profesjonalny sposób poprzez swoje działania pomogą mieszkańcom" - wyjaśnia Ewa Kluczniok, prezes FL "Ramża". Partnerem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, który wesprze działania wolontariuszy merytorycznie i organizacyjnie. W ramach projektu wolontariusze otrzymają fachowa pomoc w postaci szkoleń i doradztwa, zaangażujemy także lokalne organizacje pozarządowe do współpracy i spróbujemy im przekazać nasze nowe doświadczenia. 

W trakcie realizacji projektu na terenie gminy powstaną dwa Koła Wolontariatu, które po szczegółowej analizie problemów lokalnych oraz diagnozie potrzeb i oczekiwań osób zagrożonych wykluczeniem społecznym będą dodatkowym instrumentem wspierającym społeczność lokalną. Wolontariusze oraz osoby chcące zdobyć nowe doświadczenie życiowe, nauczyć się nowych umiejętności oraz pozyskać nową wiedzę i wzbogacić swoje kompetencje, uczestnicząc w projekcie będą jednocześnie rozwiązywali problemy mieszkańców gminy i kształtowali własny charakter i osobowość. 
"Zapraszamy do udziału w projekcie młodzież chcącą działać społecznie, pragnącą rozwijać swoją osobowość i aktywnie pomagać innym mieszkańcom jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc"– zachęca koordynator projektu- Marcin Stempniak.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej fundacji: www.ramza.org


Projekt "Wolontariat w Czerwionce-Leszczynach" dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich".

do góry