Strona główna/Urząd/Aktualności/Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego w SP5

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego w SP5

Aktualności 8 Stycznia 2020

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

 

„Co roku mamy ogromną przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Życzę wszystkim powodzenia” - mówiła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Ewa Szopa, witając zebranych uczniów oraz ich nauczycieli. „Do tegorocznego etapu rejonowego zakwalifikowało się dwudziestu siedmiu uczniów, co w porównaniu z poprzednimi latami, jest zdecydowanie mniejszą liczbą. Oznacza to, że jesteście naprawdę najlepsi w swoich szkołach, gminach czy miastach” - podkreśliła Małgorzata Pyszny, nauczycielka języka polskiego w SP5 oraz metodyk nauczania z WOM.


Uczniowie, którzy wzięli udział w etapie rejonowym konkursu, reprezentowali szkoły m.in. z Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Ślaskiego, Rybnika, Rydułtów, Raciborza, Mikołowa, Orzesza czy Skrzyszowa. Nie zabrakło również reprezentantki szkoły z terenu Czerwionki-Leszczyn. Do dzisiejszego etapu zakwalifikowała się uczennica Szkoły Podstawowej w Szczejkowicach - Zofia Wrożyna.


Wyniki konkursu uczniowie poznają najpóźniej za dwa tygodnie, wtedy również dowiedzą się, czy udało im się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego. Aby się tak stało, muszą uzyskać 51 punktów na 60 możliwych.

do góry