Strona główna/Urząd/Aktualności/VI Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców

VI Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców

Aktualności 28 Marca 2017

25 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, który otworzył turniej, życząc uczestnikom dobrej zabawy.

 

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć drużyn z gmin: Czerwionka-Leszczyny, Jejkowice, Gaszowice, Lyski, Świerklany oraz drużyna Powiatu Rybnickiego. Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Chociaż żadna z drużyn nie zamierzała łatwo oddać zwycięstwa i w każdym meczu walka o wygraną była zacięta, to jednak cały czas przyświecała jej przede wszystkim chęć dobrej zabawy i rozrywki. Uczestnicy wspierali się wzajemnie, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie.

O punkty dla Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny walczyli: Michał Stokłosa, Jerzy Kapszewicz, Piotr Łuc, Artur Sola, Janusz Babczyński, Józef Szczekała, Bernard Strzoda, Grzegorz Płonka oraz w roli trenerów Bogdan Knopik i Jan Pala.

Drużynie kibicowali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł. Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Drużyna z Gminy Gaszowice

II miejsce: Drużyna z Gminy Świerklany

III miejsce: Drużyna z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Tuż za podium znalazła się drużyna Powiatu Rybnickiego, zaś kolejne miejsca przypadły gminom: Jejkowice i Lyski. Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Najlepszego Zawodnika, którym sędziowie wybrali Marka Masarczyka z Gminy Gaszowice, oraz dla Najstarszego Zawodnika – Mariana Kotrybę z Gminy Świerklany. Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów oraz dyplomów dla uczestników.  

top_baner
do góry