• język migowy

Urodziny miasta

Aktualności 12 Września 2012

Sobota upłynęła w Czerwionce-Leszczynach pod znakiem hucznego świętowania urodzin miasta. 
Miejsce wybrane na zorganizowanie wielkiej fety, a więc nowa hala przy ul. 3 Maja popisowo zdało swój pierwszy test. Nie zawiedli urodzinowi goście, których zgromadziło się ponad 5 tysięcy! A dla gości - prawdziwa uczta dla ciała i ducha.

Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu Orkiestry Miejskiej "Dębieńsko" wraz z mażoretkami ulicą 3 Maja – od budynku UGiM aż do Kościoła pod wezwaniem NSPJ w Czerwionce, gdzie odprawiona została uroczysta msza św. w intencji mieszkańców.
Homilię wygłosił ks. arcybiskup senior Damian Zimoń, honorowy gość uroczystości w Czerwionce, któremu po zakończeniu mszy św. burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej wręczył jubileuszowy "Medal 50-lecia".

Później nadszedł czas na świętowanie na terenie nowej hali. Podczas urodzin była okazja do wspomnień, podziękowań i gratulacji. Wręczono także dyplomy i upominki dla laureatów konkursów zorganizowanych w związku z jubileuszem miasta. 
Na scenie zaprezentowali się również przedstawiciele sołectw i dzielnic tworzących Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny, a wśród nich wiele, dopiero co odkrywanych, wielkich talentów.
Wystąpiły także zespoły artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury, chóry parafialne, w pokazie tańców towarzyskich zaprezentowali się członkowie zespołów "La Volta" i "Corte".
Były oczywiście życzenia dla miasta oraz ogromny urodzinowy tort, który na scenie pokroił burmistrz W. Janiszewski. Jubileuszowe torty przygotowały też panie z Kół Gospodyń Wiejskich, każdy uczestnik wydarzenia mógł więc liczyć na ten i inne specjały przygotowane przez gospodynie specjalnie na urodziny.

O dobre humory uczestników imprezy zadbały wspaniałe gwiazdy wieczoru – Kabaret Młodych Panów oraz Yaka Band muzycy z programu "Jaka to melodia". Pierwsi rozbawili zgromadzonych mieszkańców do łez, drudzy zaś porwali publiczność do tańca i wspólnego śpiewania najpopularniejszych hitów muzyki polskiej i zagranicznej. 

Wydarzenie zakończyło się pokazem sztucznych ogni. 

"Było pięknie! Dziękujemy i prosimy o więcej takich imprez" zgodnie komentowali mieszkańcy na portalu społecznościowym facebook.

do góry