Strona główna/Urząd/Aktualności/Ulicówka po raz trzeci

Ulicówka po raz trzeci

Aktualności 30 Lipca 2012

Wczoraj na boisku LKS Decor Bełk, podczas zorganizowanego po raz trzeci turnieju piłki nożnej "Ulicówka", spotkali się reprezentanci bełkowskich ulic.

"Intensywne opady deszczu na początku wydarzenia nie zraziły entuzjastów tej dyscypliny sportu. Nie zabrakło również dopingujących swoich reprezentantów kibiców. Impreza po raz trzeci udała się wspaniale" - podsumowujeJolanta Szejka, sołtys Bełku.

"Pomysł na zorganizowanie tego typu turnieju piłkarskiego pojawił się dwa lata temu – wyjaśnia Michał Stokłosa, jeden z organizatorów "Ulicówki". Każda ulica wystawia swoją drużynę i wszyscy spotykają się na boisku piłkarskim. Pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy kontynuować tę formę sportowej i sąsiedzkiej rywalizacji".

Na tegoroczne rozgrywki "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Bełk" pozyskało dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wspieranych z budżetu gminy na rok 2012. 

Dzięki pozyskanej kwocie 2 700 złotych stowarzyszenie zakupiło koszulki polo z nazwą imprezy oraz logo gminy i stowarzyszenia, które otrzymali wszyscy uczestnicy rozgrywek. Każdy piłkarz mógł skorzystać także bezpłatnie z ciepłego poczęstunku.

W tegorocznej "Ulicówce" zmierzyło się osiem drużyn. Łącznie na boisku pojawiło się 67 zawodników w wieku od 10 do 54 lat reprezentujących ulice:

 -Piasta
- Główną
- Szeroką
- Palowicką
- Osiedle 
- Szczejkowicką oraz Kościelną, Miarki, Wolności, Szymochy
- OSP Bełk

Do udziału w imprezie zaproszono także gości specjalnych - drużynę Sławomira Palucha, pracownika MOSiR-u, a wcześniej piłkarza reprezentacji narodowej. 

"Zaprosiliśmy drużynę S. Palucha, aby umożliwić chłopakom z Bełku zmierzenie się z zawodnikami, którzy mają za sobą występy w zespołach zawodowych np. Ruchu Chorzów, Odrze Wodzisław czy Wiśle Kraków. Była to także świetna promocja imprezy – udział w naszej "Ulicówce" wzięły znane w środowisku piłkarskim nazwiska" - wyjaśnia M. Stokłosa.

W drodze losowania drużyny zostały podzielone na grupy. Poszczególne mecze trwały 20 minut. "Wszyscy uczestnicy zagrali z ogromnym poświęceniem" – podkreśla Michał Stokłosa.
Zawodnicy starali się nie zawieść swoich kibiców i walczyli do ostatniego gwizdka.
Mimo sportowego zacięcia to integracja bełkowian i możliwość dobrego poznania sąsiadów przyświecała pomysłodawcom "Ulicówki".

Ostatecznie, udało się zdetronizować niepokonaną od dwóch lat drużynę z ulicy Palowickiej. Tym razem triumfowała ulica Szeroka. Drużyna w składzie:

Michał Janiszewski
Jakub Faber
Paweł Faber
Adam Tomaszek
Daniel Warzecha
Kamil Socha
Łukasz Słupik
Krzysztof Gregracki
Rafał Brzezina

 jest w Bełku najlepsza.

Drugie miejsce zajęli sąsiedzi z ulicy Szczejkowickiej, a trzecie – z Głównej.
Bezkonkurencyjni, oczywiście, okazali się piłkarze z ekipy S. Palucha, którym wręczono specjalne wyróżnienie i podziękowanie za udział w wydarzeniu.

Przyznano także nagrody dodatkowe: najlepszym strzelcem został Marcin Pawłowski (11 bramek), najlepszym bramkarzem – Mateusz Michalik. 
Pamiątkowe upominki otrzymało także dwóch najstarszych zawodników turnieju – Jędrzej Teper (54 lata) i Henryk Todorski - (40 lat), a także dwóch najmłodszych Daniel Gizdoń (11 lat) i Mateusz Gorzawski (10 lat).

Celem turnieju oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej było wspieranie i propagowanie idei aktywnego życia, podtrzymywanie więzi społecznych, wzmocnienie integracji międzypokoleniowej wśród mieszkańców Bełku. 

"Mamy nadzieję, że turniej stanowił atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców naszego sołectwa. Nie wyobrażamy już sobie lata w Bełku bez "Ulicówki" - podkreśla Jolanta Szejka.

do góry