Strona główna/Urząd/Aktualności/UTW kończy kolejny rok akademicki

UTW kończy kolejny rok akademicki

Aktualności 14 Czerwca 2017

13 czerwca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było to zwieńczenie już czwartego roku funkcjonowania Uniwersytetu.

 

„Kilka lat temu grupa ludzi zaczęła się zastanawiać czy być może w gminie, która nie ma tradycji uniwersyteckich, a do roku 1991 nie miała nawet szkoły średniej i była zdominowana szkołą zawodową – górniczą, taka inicjatywa jak Uniwersytet Trzeciego Wieku mogłaby się przyjąć. Odbiór społeczny, zaangażowanie i entuzjazm dla tej inicjatywy były tak ogromne, że stała się ona możliwa do zrealizowania. Dlatego wszystkim, którzy tworzą Uniwersytet Trzeciego Wieku chciałbym bardzo serdecznie podziękować, za to, że w tak fantastyczny sposób potrafiliście się zorganizować. Dzisiaj chcę Wam przede wszystkim złożyć gratulacje, że trwacie i chcecie się rozwijać, ale także za to, że reprezentujecie i promujecie naszą gminę. Życzę również abyście w czasie nadchodzącego lata odpoczęli i nabrali sił na najbliższy rok akademicki” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do Rady Słuchaczy, Rady Programowej, wykładowców i studentów.

„Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest prowadzona w różnych obszarach, które mogą zaciekawić praktycznie każdego z mieszkańców naszej gminy. Oferta jest bardzo szeroka i różnorodna” - dodał Bernard Strzoda, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach prowadził lektoraty z języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, zajęcia ruchowe: aerobik, jogę i aqua aerobik, zajęcia komputerowe, powołano chór żeński "Czerwone korale", zaproponowano także: robótki ręczne, florystykę, malarstwo, a nawet gry towarzyskie. Studenci mieli także okazję uczestniczyć w licznych wykładach i wycieczkach, brali także udział w spotkaniach i konferencjach naukowych. Rok akademicki podsumowali Wicestarosta Powiatu Rybnickiego a zarazem szef Rady Programowej UTW Marek Profaska oraz koordynator UTW w Czerwionce-Leszczynach Krystian Wyleżoł.

Inicjatorzy spotkania złożyli podziękowania dla Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marioli Czajkowskiej za opiekę nad Uniwersytetem.

Wręczono także dyplomy dla „Studentów roku”, a otrzymali je: Urszula Inglot, Kornelia Kozubek, Janina Sambor, Gabriela Jasiak, Stefania Piszczek oraz Zenon Piszczek. Podziękowania trafiły także na ręce prowadzących zajęcia: Agnieszki Zgoll-Rybki, Agnieszki Cymorek, Michała Szuberta, Katarzyny Grzegorzek, Katarzyny Kaczmarczyk, Czesława Fojcika, Anny Jędrzejek, Ewy Inglot, Klaudii Woźniak, Justyny Hajduczek, Elżbiety Pragłowskiej oraz Zofii Machowskiej

Gościem specjalnym wydarzenia był dr inż. Adrian Kapczyński, reprezentujący Dziekana Politechniki Śląskiej, który złożył gratulacje i podziękowania dla całej społeczności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach.

Wieczór zakończył się występem zespołu „Muzykanty”, nagrodzonym gromkimi brawami.  

do góry