Strona główna/Urząd/Aktualności/Trwa świąteczne dekorowanie gminy

Trwa świąteczne dekorowanie gminy

Aktualności 3 Grudnia 2019

Chociaż do Bożego Narodzenia zostały jeszcze trzy tygodnie, gmina już przystraja się na święta.

 

 
Świąteczną atmosferę będzie można poczuć we wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn. Jak co roku, na terenie gminy pojawiają się nowe ozdoby świąteczne. W tym roku jest to dekoracja ronda w Leszczynach, nowości pojawią się również w sołectwach.


Podświetlany zaprzęg ze Świętym Mikołajem zdobi już Centrum Kulturalno-Edukacyjne. Jak co roku udekorowany został również plac rekreacyjny na osiedlu Familoków oraz ulica Wolności. Po raz kolejny nie zabrakło także ozdób oraz napisu „Wesołych Świąt” na Hali Targowej w Czerwionce.


„Dekoracje świąteczne pojawią się we wszystkich dzielnicach i sołectwach gminy. Część z zamontowanych już nie jest jeszcze podświetlona, nastąpi to w najbliższych dniach. Gmina jest rozległa, dlatego ozdoby montowane są one stopniowo” - mówi Waldemar Walento z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach


Świątecznego klimatu dodają także choinki, które, wyjątkowo udekorowane pojawią się lada dzień.


Pracownicy ZDiSK-u co roku z ogromną troską planują zakup i montaż świątecznych dekoracji, mając nadzieję, że nowe propozycje przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przyczynią się do wprowadzenia pięknej bożonarodzeniowej aury.

do góry