• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Targi Funduszy Europejskich. Relacja

Targi Funduszy Europejskich. Relacja

Aktualności 19 Listopada 2013
 

15 listopada w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyły się zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Targi Funduszy Europejskich.„W tej kończącej obecny okres programowania, edycji targów beneficjenci Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zaprezentowali efekty wdrażania funduszy europejskich w niekonwencjonalny sposób. Targi stanowiły okazję, aby zobaczyć występy zespołów regionalnych; grup teatralnych; kółka rolniczego czy mażoretek. Mamy nadzieję, że przygotowane przez zespoły prezentacje mogły stanowić inspirację do ubiegania się o fundusze. Nieprzypadkowe były także miejsca spotkań organizowanych w ramach targów – to inwestycje, które otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013” - podkreślali organizatorzy.

Wydarzeniu w Czerwionce-Leszczynach towarzyszył także konkurs plastyczny „Euro w mojej gminie - dziś i jutro”.

Zaproponowana zabawa została entuzjastycznie przyjęta przez dzieci, ich rodziców i wychowawców w szkołach i przedszkolach. Do udziału w konkursie wpłynęło ponad sto prac.

Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Gminie oraz Unii Europejskiej poprzez propagowanie przedsięwzięć zrealizowanych w ramach dotacji unijnych.

Pomysłodawcy konkursu zaproponowali dzieciom, aby za pośrednictwem swojej wrażliwości estetycznej maluchy zaprezentowały zrealizowane przy udziale środków z UE projekty. Konkurs odwoływał się także do wyobraźni dzieci, zachęcając do przedstawienia wizji miejscowości marzeń, która może stać się realna dzięki dotacjom unijnym.

 

Laureaci otrzymali dyplomy i upominki z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz dyrektor wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Barbary Szafir.Prace młodych artystów można podziwiać w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

Więcej na temat konkursu:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=293&cntnt01returnid=16

 

Podczas wydarzenia swój ogromny talent sceniczny zaprezentowały także mażoretki z Formacji Tanecznej „Zygzak”. Wieczór zamknięty został przez energiczne panie z Kabaretu działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Pstrążnej oraz niebywale utalentowanych i łamiących stereotypy członków grupy artystycznej „Korelacje”.


Warto dodać, że od 2007 roku w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny udało się zrealizować szereg różnorodnych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wartość przedsięwzięć wynosi ok. 73 mln zł, w tym dotacja unijna - ok. 56 mln zł.

 

Samorząd woj. śląskiego organizuje Targi Funduszy Europejskich od 2007 r. Tegoroczna ich edycja potrwa do 19 listopada. W jej ramach przewidziano trzy konferencje w Katowicach, poświęcone prezentacji dotychczasowych projektów o charakterze innowacyjnym, wykorzystaniu funduszy zwrotnych i Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Kolejne konferencje w subregionach będą dotyczyły stanu wdrażania Funduszy Europejskich, zaś spotkanie w Katowicach poświęcone będzie rybactwu śródlądowemu w kontekście realizacji Programu Operacyjnego Ryby.

do góry