Strona główna/Urząd/Aktualności/Szkolne kuchnie i jadalnie po remontach

Szkolne kuchnie i jadalnie po remontach

Aktualności 28 Listopada 2019

Kuchnie i stołówki szkolne zmieniły się nie do poznania. Wszystko za sprawą pozyskanych przez placówki, we współpracy z Wydziałem Edukacji UGiM, środków z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez poprawę warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Dzięki pozyskaniu środków udało się przeprowadzić remonty i doposażyć szkolne kuchnie i jadalnie następujących placówkach:

- Szkoła Podstawowa Nr 5 w Czerwionce-Leszczynach (pozyskana kwota: 30 000,00 zł)

- Szkoła Podstawowa w Książenicach (pozyskana kwota: 48 184,40 zł)

- Szkoła Podstawowa w Bełku (pozyskana kwota: 100 000,00 zł).

Łączna wartość zadania wyniosła ok. 180 tys. zł, w tym wkład własny Gminy i Miasta stanowi 20% sumy wydatków.

 

W Szkole Podstawowej nr 5 zakupiono nowe krzesła, stoły, a także kolorową zastawę - talerze płytkie i głębokie, kubki, łyżki, widelce, łyżeczki, termosy. Dyrekcja szkoły dołożyła starań, aby nowe meble pojawiły się w odremontowanej, atrakcyjnej i komfortowej jadalni, koszt tego dodatkowego zadania sfinansowano z budżetu Gminy i Miasta.

W Książenicach zakupiono stoły, krzesła, garnki, tablicę korkową, widelce, noże, łyżki, miski, dzbanki, garnki, noże kuchenne, robot planetarny oraz szafkę na uczniowskie plecaki.

Szkolna kuchnia wzbogaciła się także o zmywarkę, piec konwekcyjno-parowy i patelnię uchylną.

Największe środki pozyskała szkoła w Bełku. Jadalnia przyciąga tu uwagę kolorowymi, wygodnymi krzesłami i stolikami, a także nową posadzką. W kuchni pojawiły się zmywarka, szafa magazynowa, kuchnia gazowa sześciopalnikowa, a także szereg innych sprzętów. Wymieniono drzwi wejściowe do jadalni, okna podawcze, a także instalację elektryczną.

Przeprowadzone inwestycje podniosły standard stołówek szkolnych, usprawniły pracę w kuchni, pozwoliły przygotowywać różnorodne i wysokiej jakości posiłki, a także zapewniły uczniom wyższy komfort spożywania posiłków w szkole. „Nasze jadalnie są super!” - zgodnie podkreślają zadowoleni uczniowie.

do góry