Strona główna/Urząd/Aktualności/Sportowe emocje w Czerwionce-Leszczynach

Sportowe emocje w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 11 Września 2018

Nocny Bieg Uliczny oraz Dzień Piłkarza - w miniony weekend w Czerwionce-Leszczynach nie brakowało sportowych emocji.

 


Nocny Bieg Uliczny, na stałe wpisał się w kalendarz sportowych imprez w Czerwionce-Leszczynach. Co roku przyciąga tłumy biegaczy, którzy rywalizują ze sobą na dystansie 10 km. W tym roku w biegu wzięło udział 186 uczestników.

Wyniki:

Mężczyźni:

Marcin Cieplak
Damian Poleć
Jarosław Kozdoń
 

Kobiety:

Agnieszka Gortel-Maciuk
Dagmara Dziuk
Daria Mendecka

Pełne wyniki

Uczestnikom biegu kibicowali na trasie Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Pełnomocnik Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Chudzik oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Cichoń oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 

Po sobotnich zmaganiach biegaczy, w niedzielę przyszedł czas na święto sportu w Bełku. Dzień Piłkarza rozpoczął się uroczysta mszą świętą w kościele pw. św. Jana Sarkandra w intencji Klubu Sportowego Decor Bełk, po której wszyscy udali się na boisko KS Decor Bełk, gdzie odbyła się prezentacja zawodników wszystkich zespołów. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje: dmuchańce, zabawy zręcznościowe, malowanie twarzy, mega bańki czy balonowe zoo. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Bajkowe Skarbki Śląska w przedstawieniu „Opowieść o Dwóch Siostrach”. Nie zabrakło rozgrywek piłkarskich, w których zaprezentowali się wszyscy zawodnicy KS Decor Bełk.

 

W uroczystości udział wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. Społecznych Aleksandra Chudzik, Sołtys Bełku Jolanta Szejka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Cichoń.

top_baner
do góry