Strona główna/Urząd/Aktualności/Seniorzy z Zameczku przygotowali … Dzień Dziecka

Seniorzy z Zameczku przygotowali … Dzień Dziecka

Aktualności 4 Czerwca 2013

Już od miesiąca "Seniorzy z Zameczku" szykowali się do Dnia Dziecka.

6 maja porządkowali teren wokół leszczyńskiego Zameczku – miejsca ich regularnych spotkań.
"Z samego rana zebrali się przy siedzibie ZDiSK-u, gdzie pobrali narzędzia niezbędne do prac w parku" - relacjonuje Izabela Malik, kierownik Punktu Terenowego nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach. - Postanowiliśmy uporządkować teren ze względu na spotkania seniorów, które przy sprzyjającej pogodzie mogą odbywać się na świeżym powietrzu".

Ale to nie wszystko. "Pamiętamy doskonale, jak wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zorganizowali dla nas wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach. Zbliża się Dzień Dziecka więc kolej na nas! Chcemy przygotować niespodziankę dla dzieci uczęszczających do leszczyńskiej  Placówki Wsparcia Dziennego" - deklarowali seniorzy.

Impreza zaplanowana została na 3 czerwca i miała odbyć się w parku przy zameczku.
Niestety pogoda pokrzyżowała te plany. Wydarzenie odbyło się w pomieszczeniach Placówki Wsparcia Dziennego.
Seniorzy przygotowali integracyjne, pełne emocji zabawy, konkursy i poczęstunek dla dzieci. Podopieczni placówki również nie szczędzili starań, aby to święto było wspaniałą dawką radości dla wszystkich uczestników. "Dzieci przygotowały piosenki, tańce, skecze i zabawy. Trenowały i przygotowywały się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem" - mówi Iwona Elmaghraby, kierownik placówki w dzielnicy Leszczyny.

Dzień dziecka to kolejne wydarzenie, którego celem była integracja międzypokoleniowa. 
Obie grupy – młodszych i starszych mieszkańców Leszczyn już snują plany dotyczące kolejnych wspólnych spotkań.


do góry