Strona główna/Urząd/Aktualności/Rusza Szlachetna Paczka

Rusza Szlachetna Paczka

Aktualności 17 Listopada 2020

Po raz kolejny wystartowała Szlachetna Paczka - ogólnopolska akcja charytatywna.

Na zdjęciu: wolontariusze Szlachetnej Paczki wraz z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim

Szlachetna Paczka to wyjątkowy dar, który można przygotować dla najbardziej potrzebujących w wyjątkowym czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Na ten dar czekają również mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn.

14 listopada, na stronie www.szlachetnapaczka.pl otworzyła się baza osób w potrzebie. Wolontariusze zaangażowani w akcję na terenie Czerwionki-Leszczyn aktywnie działają i spotykają się z najbardziej potrzebującymi. Każda rodzina jest sprawdzana pod kątem wielu ważnych kryteriów. Lada dzień, na stronie internetowej Szlachetnej Paczki pojawi się lista rodzin/osób samotnych z terenu gminy. Zamieszczona będzie tam również krótka charakterystyka potrzebujących oraz lista najważniejszych, wskazanych przez nich potrzeb.

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, i to oni pomagają rodzinom w potrzebie: wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Patronat nad Szlachetną Paczką w Czerwionce-Leszczynach objął w tym roku także Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

Na zdjęciu: wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podczas finału w 2019 roku.

do góry