• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Remont krytej pływalni na finiszu

Remont krytej pływalni na finiszu

Aktualności 9 Stycznia 2014
 

Dobiega końca remont krytej pływalni w Czerwionce-Leszczynach. Prace prowadzone są w ramach projektu, na który Gmina otrzymała dofinansowanie unijne na kwotę ok. 2 mln, co stanowi 85% wartości inwestycji. W ramach zadania remontowane jest także kąpielisko w Parku Furgoła.

Co się zmieniło w czasie remontu na terenie krytej pływalni?Wyremontowano nieckę basenową, położono nowe kafelki, częściowo wymieniono stolarkę okienna i drzwiową, wyczyszczono i odmalowano konstrukcję stalową dachu, przeprowadzono remont sufitu podwieszanego, remont toalet z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano nową wannę hydromasażową, do dyspozycji mieszkańców jest też sauna fińska. MOSiR zakupił też nowe szafki do przebieralni.

Oprócz nowych elementów wyposażenia na uwagę zasługuje poprawa estetyki tego miejsca. Od wielu lat na terenie pływalni prowadzone były jedynie drobne, bieżące prace remontowe, kompleksowa inwestycja była już więc bardzo potrzebna.

Mamy nadzieję, że efekt prac przypadnie do gustu mieszkańcom, wiemy, że czekają na otwarcie basenu. Inwestycja, zgodnie z harmonogramem miała zakończyć się w listopadzie. Od tego czasu Gmina, zgodnie z umową, nalicza wykonawcy kary finansowe za każdy dzień zwłoki. Pracownicy UGiM dokładają wszelkich starań - interweniują i ponaglają przedsiębiorstwo prowadzące prace. „Niestety, wyłaniając firmę w drodze przetargu i podpisując z nią umowę, nigdy nie mamy gwarancji terminowości i rzetelności wykonania prac” - podkreślają.

Podczas odbioru technicznego zadania, pracownicy wydziału inwestycji wskazali jeszcze wykonawcy pewne usterki, teraz czekają więc aż zostaną one usunięte.

„Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie inwestycja zostanie należycie zakończona, a z basenu po remoncie będą wreszcie mogli skorzystać nasi mieszkańcy” - dodają pracownicy UGiM.

 

 

 

 

do góry