• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/„Razem możemy to powstrzymać” - protest w Stanowicach

„Razem możemy to powstrzymać” - protest w Stanowicach

Aktualności 22 Września 2023

Wczoraj w Stanowicach odbył się kolejny śląski protest przeciwko budowie Kolei Dużych Prędkości - CPK „Razem możemy to powstrzymać”. W proteście uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy i posłowie na Sejm RP.

protest przeciw budowie CPK

Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski: Nie jesteśmy przeciwko CPK, jesteśmy przeciwko temu przebiegowi, który został nam narzucony. Ten przebieg nie był uzgadniany ani z samorządem, ani z mieszkańcami. Przebieg został ustalony poza nami! Walczymy o nasze domy, ojcowizny, o dobro mieszkańców, przyrodę i tereny inwestycyjne. 

Radny Sejmiku Grzegorz Wolnik: Jest z Państwem także Sejmik Woj. Śląskiego. Powołaliśmy komisję ds. CPK, a na początku października będziemy odbywali wspólne posiedzenie komisji Sejmiku, by wysłuchać Państwa problemów. Odbyła się już także Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego na temat CPK. Ramię w ramię z samorządem i parlamentarzystami będziemy bronić tego, by nasze domy nie były wyburzone.

Burmistrz Orzesza Mirosław Blaski: Zgłaszaliśmy wiele uwag do przebiegu CPK, żadne nie zostały wzięte pod uwagę. Stop CPK!

Sołtys Palowic Dominika Baranowicz: To nasz kolejny protest. Przepraszamy kierowców za utrudnienia, ale nie mamy innych możliwości, aby pokazać opinii społecznej, jak krzywdząca dla nas jest budowa CPK.

Piotr Flajszok, działacz społeczny ze Szczejkowic: Nie można budować przyszłości na krzywdzie ludzi i ze szkodą dla środowiska. Prosimy o wyrozumiałość kierowców, a jednocześnie podkreślamy, że jeżeli KDP 170 będzie realizowana czekają nas utrudnienia w kilkudziesięciu miejscach przecięcia linii 170 z drogami gminnymi, powiatowymi, wojewódzkimi i krajowymi przez okres pięciu lat budowy. Po wybudowaniu wiele lokalnych dróg zostanie zaślepionych, a dojazd do wielu miejsc wydłuży się o kilka kilometrów.

Nie dla CPK. Protest w Stanowicach

Nie dla CPK. Protest w Stanowicach

 

 

do góry