Praca na wakacje

Aktualności 21 Lipca 2014

Gdzie szukać ofert pracy wakacyjnej? Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć młodzi ludzie podczas prac sezonowych? W jaki sposób przygotować się do podjęcia pracy? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych udzieli, a także wskaże oferty pracy wakacyjnej Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Czerwionce-Leszczynach.


Masz 16 - 25 lat? Szukasz pracy na wakacje?

Wakacje w pełni, dni wolne od nauki szkolnej to okres, w którym wiele młodych osób chciałoby wykorzystać ten czas nie tylko na odpoczynek od obowiązków szkolnych. „To czas, w którym młodzież może zdobyć niejednokrotnie pierwsze w życiu doświadczenie zawodowe, rozwinąć swoje kwalifikacje oraz zawrzeć nowe znajomości. Jednak, same chęci nie wystarczą a młodzi ludzie bardzo często nie wiedzą od czego zacząć, gdzie szukać i jak zachować się na rynku pracy. Między innymi do takich osób pomocną dłoń wyciąga Punkt Pośrednictwa Pracy w Czerwionce-Leszczynach. Biuro przy ul. Księdza Pojdy 35 działa już ponad czterech lat i w tym czasie pomogło wielu poszukującym w znalezieniu zatrudnienia oraz uzyskaniu cennych informacji pomagających aktywnie wkroczyć na rynek pracy” - wyjaśnia Robert Gasz, pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Czerwionce-Leszczynach.

Praca, ale jaka?

Oferty pracy są zróżnicowane tak jak zróżnicowany jest lokalny rynek pracy. Najwięcej wakacyjnych ofert dotyczy prac krótkoterminowych na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Spośród nich wymienić można prace takie jak kolportaż ulotek reklamowych , prace przy wykładaniu towarów oraz podczas akcji promocyjnych, na produkcji czy w sprzedaży. Do osób niepełnoletnich skierowane są oferty przy ankietowaniu oraz wręczaniu ulotek, tu jedynym wymogiem jest ukończony 16 rok życia i zgoda rodzica. Aby móc skorzystać z ofert należy zarejestrować się na terenie palcówki. Rejestracja w Punkcie Pośrednictwa Pracy jest bardzo prosta i oczywiście darmowa, wystarczy przyjść i wypełnić ankietę, a wszystkie oferty pracy dostępne są na stronie www.mbp.ohp.pl.

 

do góry