Strona główna/Urząd/Aktualności/Posumowanie Roku Papieskiego w Zespole Szkół nr 3

Posumowanie Roku Papieskiego w Zespole Szkół nr 3

Aktualności 30 Kwietnia 2014
 

„Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

J. P.IIm

 

Posumowanie Roku Papieskiego w Zespole Szkól nr 3

 

Od października 2013 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce – Leszczynach przygotowywali się do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Hasło, które im towarzyszyło to „Jan Paweł II – papież dialogu”.

Wszystko rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. W kolejnych miesiącach w każdej klasie zostały przeprowadzone katechezy o papieżu Polaku oraz wyświetlone zostały filmy o tej ważnej postaci. W kwietniu uczniowie wybrali się do kina, by obejrzeć film pt.: „Karol, który został świętym”.

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przeżywali w szkole „Dzień słodkości”, a po południu uczniowie Szkolnego Koła Caritas prowadzili w kościele różaniec. W grudniu dzieci i młodzież mogli zobaczyć przedstawienie bożonarodzeniowe z mądrością bł. Jana Pawła II.

Nie zabrakło też licznych konkursów:

  1. Konkurs na projekt graficzny logotypu, który ma promować zgodę między ludźmi. Wyróżniono klasę III a i III b szkoły podstawowej.

  2. Konkurs recytatorski – recytacja wierszy polskich poetów na temat życia w zgodzie. I miejsce z klasy I – Zuzanna Cejnóg

I miejsce z klasy II – Adrian Kopczyński

I miejsce z klasy III – Wojciech Pluta

  1. Konkurs literacki pt.: „Moja najtrudniejsza rozmowa” - opowiadanie o próbie pogodzenia ludzi . Wyróżnienie Roksana Zelek

  2. Konkurs plastyczny pt.: „Kwiatki dla Jana Pawła II” .

W kl. I – I miejsce Zuzanna Cejnóg , II miejsce – Dominik Chudyka , III miejsce – Jakub Żmijewski

W kl. II – I miejsce Karolina Tokarz, II miejsce Hanna Jania , III miejsce Kinga Michalska

W kl. III – I miejsce Wiktoria Szczyrbowska , II miejsce Hanna Gocyk , III miejsce Miłosz Marszałek

 

 

  1. Powiatowy konkurs wiedzy o Janie Pawle II – I miejsce Klaudia Radecka , II miejsce Roksana Zelek , III miejsce Weronika Strzelczyk.

  2. Konkurs multimedialny – prezentacja pt.: „Nie tylko w kościele – Jan Paweł II i inne religie”- I miejsce Martyna Zołkiewicz, II miejsce Anna Wencel, III miejsce Weronika Leporowska

  3. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla gimnazjalistów . Wyróżniono : Agnieszkę Plutę – I miejsce, Justynę Krukowkę- II miejsce , Mateusza Machę i Dawida Pawlasa- III miejsce.

 

 

W środę, 30 kwietnia, o godzinie 8:15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona dziękczynna Msza Święta przez ks. Andrzeja Cioskę za dar świętości Jana Pawła II. Podczas tej mszy podsumowane zostały przygotowania uczniów do dnia kanonizacji, wręczone zostały liczne dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach. Uroczystym momentem mszy była inscenizacja – dialog dzieci z papieżem , pokazanie wyróżnionych prezentacji multimedialnych na ekumenicznych działań Jana Pawła II.

Po zakończeniu mszy dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak , wicedyrektor Ewa Szopa oraz Joanna Pluta i ks . Andrzej Cioska wręczyli nagrody książkowe i słodkie upominki dla wszystkich wyróżnionych uczniów, którzy brali udział w różnorodnych konkursach poświęconych papieżowi – Polakowi.

Doniosłym momentem dla każdego ucznia ZS3 było dokonanie wpisu do pamiątkowej książki wyłożonej w szkole z okazji kanonizacji.

 

do góry