Strona główna/Urząd/Aktualności/Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Aktualności 12 Sierpnia 2015

 

7 sierpnia ok. godziny 18.30 w budynku przy ul. Kościuszki 7 w dzielnicy Czerwionka wybuchł pożar. Do tragicznego zdarzenia przyczynił się najprawdopodobniej niedopałek papierosa. 10 rodzin straciło dach nad głową. Akcja gaśnicza prowadzona była do późnych godzin nocnych, jednak, dzięki sprawnej interwencji, nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Rodzinom poszkodowanym w pożarze nieustannie udzielana jest pomoc oraz wsparcie gminnych służb.

 

Gmina otoczyła lokatorów opieką i zaproponowała mieszkania zastępcze. Strażacy wraz z policją i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej wydali mieszkańcom rzeczy osobiste, które udało się zabrać z budynku. Osiem rodzin w dniu, w którym doszło do pożaru, wybrało tymczasowe mieszkanie u krewnych i bliskich, jedna rodzina od razu skorzystała z mieszkania zastępczego udostępnionego przez gminę. Do dyspozycji rodzin poszkodowanych w pożarze są pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy pomagają pogorzelcom w tej trudnej sytuacji. Pracownicy kontaktują się z mieszkańcami familoka codziennie. Znają ich potrzeby i starają się je uwzględniać, oferując pomoc w tym bardzo trudnym dla poszkodowanych czasie.

 

Mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którzy chcieliby zaoferować swoje wsparcie pogorzelcom, prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nr telefonu 32/43 12 039.

 

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ dach budynku, wypalone zostały także cztery mieszkania na drugim piętrze i jedno na pierwszym piętrze. Resztę pomieszczeń czekają remonty o mniejszym zakresie. Służby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej już przystąpiły do sprzątania obiektu. Od razu po zakończeniu prac, rozpocznie się remont dachu. Wiadomo już, że mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań za kilka miesięcy. Straty szacowane są na około pół miliona złotych.

do góry