Strona główna/Urząd/Aktualności/Polsko-norweskie kolędowanie

Polsko-norweskie kolędowanie

Aktualności 13 Stycznia 2014
 

Owacjami na stojąco zakończył się koncert zatytułowany „Kolędowe spotkania z Norwegią”, który odbył się w miniony piątek w CKE.

 

Na scenie centrum koncertowały połączone chóry: Seraf i Cantate z Rybnika. Towarzyszył im kwintet wokalny „Panie i Panowie” oraz big band „Stavanger Storband” z Norwegii.

Koncert odbył się w ramach współpracy zapoczątkowanej przez Aleksandrę Orzechowską-Niedzielę – dyrygentkę, kierownik artystyczną chórów oraz wokalistkę zespołu „Panie i Panowie”, która goszcząc w Norwegii nawiązała współpracę z muzykami z zespołu „Stavanger Storband”.

Grupa wokalna PiP oraz połączone chóry Cante Deo i Seraf wróciły z Norwegii miesiąc temu, gdzie wspólnie z norweskimi muzykami z miasta Stavanger koncertowały dwukrotnie.

Tym razem skandynawscy artyści odwiedzili Polskę, efektem wizyty był wspaniały koncert w Centrum Kultualno-Edukacyjnym.

Każdy zespół prezentował się indywidualnie w krótkim repertuarze, by na koniec stworzyć jedną ogromną orkiestrę wokalno-instrumentalną, liczącą blisko sto osób.

Bożonarodzeniowe utwory zabrzmiały po polsku, po norwesku, po angielsku, po francusku i po hiszpańsku. Także w stylu gospel.

 

Główną ideą polsko-norweskiego programu jest wymiana kultury muzycznej. „Muzyka uczy nas wrażliwości, jest językiem międzynarodowym” - podkreślali artyści w piątkowy wieczór.do góry