Strona główna/Urząd/Aktualności/Podsumowanie sezonu artystycznego Formacji Tanecznej Zygzak

Podsumowanie sezonu artystycznego Formacji Tanecznej Zygzak

Aktualności 13 Czerwca 2019

W miniony wtorek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się podsumowanie sezonu artystycznego Formacji Tanecznej Zygzak.

Podczas wtorkowego podsumowania nie zabrakło podziękowań, gratulacji ale przede wszystkim występów tancerek Zygzaka. Poszczególne grupy zaprezentowały się przed publicznością zgromadzoną w czerwieńskim CKE, która nagrodziła je gromkimi brawami. Na scenie pojawiły się także gościnnie dwa zespoły z Ukrainy: Zespół Tańca Towarzyskiego GRACJA z Winnicy oraz Zespół Ludowy POLUCHYNKA ze Lwowa.

 
„Dzisiejsze podsumowanie to prezentacja efektów całorocznej pracy zespołu. To wiele godzin treningów, wymagających ogromnego skupienia i koncentracji niezbędnych podczas każdego występu” - podkreśliła Katarzyna Grzegorzek, kierownik i choreograf Zygzaka.

 
W sezonie artystycznym 2018-2019 Formacja Taneczna Zygzak zdobywała medale i wyróżnienia podczas festiwali na terenie Polski i poza jej granicami. Były to:

- Zawody Excelent Cup w Czechach,
- Festiwal Tańca Inspiracje w Czerwionce-Leszczynach,
- Ogólnopolski Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci-Dzieciom - bez barier” w Żorach,
- II Ogólnopolski Festiwal Małych Form "Solo, Duo, Trio" w Kuźni Raciborskiej,
- Karwiński Puchar w Czechach,
- Festiwal Mażoretek „Parada”,
- XXI Mistrzostwa Polski Mażoretek Kędzierzyn-Koźle.


Oprócz tego zespół miał okazję zaprezentować się również podczas obchodów Jubileuszu 90-lecia Orkiestry Miejskiej Dębieńsko, Meczu Otwarcia drużyny Jastrzębskiego Węgla, uroczystości wręczenia nagród Karolinka i Diament Biznesu czy Gali stypendystów i nagrodzonych w dziedzinie sportu.

„Formacja Taneczna Zygzak przez cały rok swoimi występami uświetnia wiele uroczystości odbywających się w naszej gminie. Oprócz tego jesteście niezwykłymi ambasadorami Czerwionki-Leszczyn. Promujecie naszą gminę w całym kraju i poza jego granicami. Serdecznie Wam za to dziękujemy” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Do podziękowań Burmistrza przyłączyła się również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska.

Podczas wtorkowej uroczystości pożegnano również tancerki, które wraz z tym sezonem kończą swoją karierę w zespole. Są to: Hanna Więcek, Anna Szubert, Karolina Steuer, Natalia Kubica, Paulina Hanak, Julia Chwołka, Emilia Budny, Hanna Barteczko, Karolina Achtelik oraz Martyna Kwoska. „Praca z każdą z Was była ogromną przyjemnością i zaszczytem” - podkreśliła Katarzyna Grzegorzek. 


Występy Formacji Tanecznej Zygzak oklaskiwali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach Krystyna Jasiczek, Kierownik Domu Kultury w Leszczynach Wojciech Pukowiec, radni Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach oraz zaproszeni goście.

Podsumowanie sezonu artystycznego Formacji Tanecznej Zygzak

do góry